Logo Przewdonik Katolicki

Koniec roku widziany z Watykanu

o. Stanisław Tasiemski OP
Fot.

» Biskup nie może ubiegać się o urząd publiczny, który łączy się z wykonywaniem władzy świeckiej przypomniał 20 grudnia ub. roku kard. Giovanni Battista Re w napomnieniu kanonicznym, skierowanym do bp. Fernando Lugo. Został on wysunięty przez lewicowe i centrowe partie polityczne jako kandydat w wyborach prezydenckich. Odbędą się one w Paragwaju w 2008 roku. Bp Fernando...

» Biskup nie może ubiegać się o urząd publiczny, który łączy się z wykonywaniem władzy świeckiej – przypomniał 20 grudnia ub. roku kard. Giovanni Battista Re w napomnieniu kanonicznym, skierowanym do bp. Fernando Lugo. Został on wysunięty przez lewicowe i centrowe partie polityczne jako kandydat w wyborach prezydenckich. Odbędą się one w Paragwaju w 2008 roku. Bp Fernando Lugo ma 57 lat. 11 stycznia 2005 roku złożył rezygnację z kierowania diecezją San Pedro. Już wcześniej angażował się w kontrowersyjne działania społeczno-polityczne.

» W ostatni dzień starego roku Papież Benedykt XVI odwiedził żłóbek w Bazylice św. Piotra w Watykanie. Z okazji kończącego się roku Ojciec Święty odprawił w bazylice nieszpory. Na początku odśpiewano dziękczynne Te Deum za kończący się rok.

» Chińska policja aresztowała 9 księży tzw. Kościoła katakumbowego z diecezji Baoding. Grupa spotkała się 27 grudnia ub. roku około 30 km na południe od tego miasta. Nieznane są powody zatrzymania duchownych. Misyjna agencja AsiaNews przypuszcza, że pretekstem mógł być sam fakt odbywania rekolekcji kapłańskich.

» 27 grudnia Benedykt XVI spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Iranu Manouchehrem Mottakim. Polityk przekazał Papieżowi list od prezydenta Mahmuda Ahmadineżada. W czasie spotkania przedstawiciele Iranu złożyli życzenia Papieżowi, wyrażając zadowolenie z 50 lat stosunków dyplomatycznych tego kraju ze Stolicą Apostolską.

» 3 mln 222 tys. wiernych wzięło udział w rzymskich spotkaniach z Benedyktem XVI w 2006 r. Statystyki opublikowała Prefektura Domu Papieskiego. 5 proc. z nich stanowili pielgrzymi z Polski. Opublikowane 28 grudnia dane nie obejmują podróży apostolskich ani spotkań Papieża z wiernymi w czasie jego letnich wakacji w Dolinie Aosty.

» Stolica Apostolska ze smutkiem przyjęła wiadomość o wykonaniu kary śmierci na byłym irackim dyktatorze Saddamie Husajnie. Komunikat w tej sprawie wydał watykański rzecznik prasowy o. Federico Lombardi SJ. Zaznaczył, że wykonanie kary śmierci jest zawsze wiadomością tragiczną. Budzi smutek nawet wtedy, kiedy chodzi o osobę, która dopuściła się poważnych zbrodni. Watykan pragnie, aby w Iraku pojawiły się wreszcie nadzieje na pojednanie i pokój.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki