Logo Przewdonik Katolicki

Wartość uśmiechu

Anna Płotek
Fot.

Już po raz piąty zespół charytatywny parafii Gruszczyce i Katolickie Stowarzyszenie Rodzina z Wojkowa (dekanat błaszkowski) organizują koncert charytatywny Uśmiech na gwiazdkę, podczas którego zbierane będą pieniądze na świąteczne upominki dla najuboższych dzieci z parafii. Tegoroczna akcja charytatywna Uśmiech na gwiazdkę odbędzie się...

Już po raz piąty zespół charytatywny parafii Gruszczyce i Katolickie Stowarzyszenie „Rodzina” z Wojkowa (dekanat błaszkowski) organizują koncert charytatywny „Uśmiech na gwiazdkę”, podczas którego zbierane będą pieniądze na świąteczne upominki dla najuboższych dzieci z parafii.

Tegoroczna akcja charytatywna „Uśmiech na gwiazdkę” odbędzie się w niedzielę 17 grudnia w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Wojkowie. Koncert, podczas którego wystąpią uczniowie Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Gruszczycach wraz ze swymi nauczycielami i opiekunami, przygotowywany jest z myślą o dzieciach najbardziej potrzebujących, które „nie zawsze odwiedza Mikołaj”. Młodzież w imię niesienia pomocy i radości drugiemu człowiekowi zaśpiewa liczne piosenki, będzie grać na gitarze, zaprezentuje przedstawienia i scenki humorystyczne.

Podczas pierwszej edycji w 2002 roku zebrano 4000 zł, które podzielono między 86 dzieci, zaś dodatkową atrakcją koncertu był gościnny występ Radosława Popłonikowskiego, gwiazdy telewizyjnego serialu „Plebania”.

Rok później powołano parafialny zespół charytatywny współpracujący z kaliską Caritas, który szerzy inicjatywę świątecznej akcji, pozyskując fundusze od osób prywatnych, a także sponsorów. Dodatkowo pieniądze wpływają z licznych kwest, sprzedaży planów lekcji, kalendarzy, ciasteczek „Tofinków” oraz specjalnie drukowanych pocztówek. Podczas ubiegłorocznego koncertu nauczyciele szkoły podstawowej zorganizowali nawet minikawiarenkę, w której sprzedawali kawę, herbatę i ciasta upieczone przez rodziców gimnazjalistów. Organizatorom udało się zebrać 1666,24 zł. Akcję wspierają także wolontariusze z Ruchu Ludzi Dobrej Woli.

Za zgromadzone fundusze kupowane są przede wszystkim przybory szkolne i słodycze, a nagrodą dla wszystkich wolontariuszy oraz ludzi dobrej woli jest szczery, wdzięczy uśmiech na twarzy obdarowanego dziecka, co stanowi inspirację do dalszych działań.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki