Logo Przewdonik Katolicki

Papieskie pielgrzymki

Jacek Nijak
Fot.

Blisko sto zdjęć autorstwa znanego polskiego fotografika Adama Bujaka można zobaczyć w foyer Teatru Miejskiego w Inowrocławiu. Fotografie ukazują najbardziej wzruszające i pamiętne chwile z pięciu pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny. Oficjalne powitania i prywatne gesty. Łzy wzruszenia i radości. Wiwatujące tłumy i onieśmielone dzieci. Prezentowane w Inowrocławiu...

Blisko sto zdjęć autorstwa znanego polskiego fotografika Adama Bujaka można zobaczyć w foyer Teatru Miejskiego w Inowrocławiu. Fotografie ukazują najbardziej wzruszające i pamiętne chwile z pięciu pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny.

Oficjalne powitania i prywatne gesty. Łzy wzruszenia i radości. Wiwatujące tłumy i onieśmielone dzieci. Prezentowane w Inowrocławiu zdjęcia przenoszą oglądających do roku 1979, 1983, 1987, 1991 i 2002, kiedy Papież Jan Paweł II wędrował po ojczystej ziemi. W Inowrocławiu będzie można je oglądać do 29 września.

Organizatorami objazdowej wystawy, która odwiedzi także inne polskie miasta, są m.in.: Muzeum Narodowe w Krakowie, Katolickie Centrum Kultury, Agencja ,,Zegart” oraz Wydawnictwo ,,Biały Kruk”, z którym od wielu lat związany jest Adam Bujak, autor wielu albumów fotograficznych poświęconych osobie Papieża Polaka.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki