Logo Przewdonik Katolicki

Maska opada

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Z okazji tzw. różowej soboty jednocześnie w kilku krajach Europy manifestowały mniejszości seksualne. Uczestnicy tych marszów już bez żadnych ogródek wznosili hasła domagające się nie tylko legalizacji małżeństw homoseksualnych, ale także możliwości adoptowania przez nie dzieci. Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja byłaby niemożliwa, a same środowiska homoseksualne podkreślały,...

Z okazji tzw. różowej soboty jednocześnie w kilku krajach Europy manifestowały mniejszości seksualne. Uczestnicy tych marszów już bez żadnych ogródek wznosili hasła domagające się nie tylko legalizacji małżeństw homoseksualnych, ale także możliwości adoptowania przez nie dzieci. Jeszcze kilka lat temu taka sytuacja byłaby niemożliwa, a same środowiska homoseksualne podkreślały, że nie zamierzają występować o adopcję.

Teraz, na dziesięć miesięcy przed wyborami prezydenckimi we Francji, 800 tys. homoseksualistów, lesbijek i transseksualistów manifestowało w Paryżu pod hasłem „Za równość w 2007 roku”.

Owo hasło oznacza właśnie prawo do zrównania wszystkich praw dla par homo- i heteroseksualnych, w tym również do małżeństwa i adopcji.

Tydzień wcześniej w podobnej manifestacji w brazylijskim Rio de Janeiro wzięło udział ponad dwa miliony osób. Tam tłum niósł transparenty z napisem „Homofobia to przestępstwo”.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki