Logo Przewdonik Katolicki

Kłamstwo czy szantaż?

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zdymisjonował wicepremier i minister finansów Zytę Gilowską w związku z podejrzeniem o złożenie przez nią nieprawdziwego oświadczenia lustracyjnego. Nowym ministrem finansów został Paweł Wojciechowski. W 2001 roku złożyłam prawdziwe oświadczenie lustracyjne mówi Gilowska. Rzecznikowi Interesu Publicznego zarzuca, że nie okazał jej...

Premier Kazimierz Marcinkiewicz zdymisjonował wicepremier i minister finansów Zytę Gilowską w związku z podejrzeniem o złożenie przez nią nieprawdziwego oświadczenia lustracyjnego. Nowym ministrem finansów został Paweł Wojciechowski.

– W 2001 roku złożyłam prawdziwe oświadczenie lustracyjne – mówi Gilowska. Rzecznikowi Interesu Publicznego zarzuca, że nie okazał jej dowodów, na których opiera swe oskarżenia. Mam mniej praw niż pedofil i morderca – dodaje.

Tymczasem rzecznik Włodzimierz Olszewski twierdzi, że „zebrany materiał wskazywał na możliwość złożenia przez panią Gilowską niezgodnego z prawdą oświadczenia lustracyjnego”.

Była wicepremier nie poddaje się jednak i zapowiada walkę o zachowanie dobrego imienia. Gilowska złożyła już nawet wniosek do prokuratury w sprawie „szantażu lustracyjnego” wobec niej.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki