Logo Przewdonik Katolicki

Pochwała pracowitości

Michał Wojtczak
Fot.

Godnym upowszechniania zwyczajem stało się w Osięcinach organizowanie wycieczek krajoznawczych dzieciom i młodzieży zaangażowanej w życie parafialne. Proboszcz miejscowej parafii Opieki Matki Bożej ks. kan. Zbigniew Cabański podkreśla, że ministrantom, członkom scholi dziecięcej i młodzieżowej należy się nagroda za całoroczny, gorliwy udział w liturgii Mszy św. oraz pracę nad oprawą...

Godnym upowszechniania zwyczajem stało się w Osięcinach organizowanie wycieczek krajoznawczych dzieciom i młodzieży zaangażowanej w życie parafialne. Proboszcz miejscowej parafii Opieki Matki Bożej ks. kan. Zbigniew Cabański podkreśla, że ministrantom, członkom scholi dziecięcej i młodzieżowej należy się nagroda za całoroczny, gorliwy udział w liturgii Mszy św. oraz pracę nad oprawą muzyczno-wokalną uroczystości kościelnych.

W tym roku 16 czerwca 98-osobowa grupa młodzieży wraz z wikariuszem ks. Jerzym Czerskim i opiekunami była na wycieczce w Trójmieście. Podróż przebiegła nam „śpiewająco”, z akompaniamentem gitar; nic więc dziwnego, że szybko się skończyła. Nim się obejrzeliśmy, już byliśmy na gdańskiej Starówce, podziwialiśmy monumentalny kościół Mariacki, Dwór Artusa, budynek ratusza i posąg władcy mórz – Neptuna, który stanowi doskonałe tło pamiątkowych fotografii.

Po obiedzie pojechaliśmy do Sopotu. Silne wrażenie wywołał widok morza oglądanego z molo; niektóre dzieci widziały Bałtyk po raz pierwszy. Przyglądaliśmy się statkom, żaglówkom, amatorom windsurfingu i krzykliwym mewom, krążącym nad głowami. Wszyscy chcieli zanurzyć stopy w morzu. Mimo że temperatura powietrza dochodziła do 30 st. Celsjusza, woda była zaledwie letnia. Późnym wieczorem, zadowoleni i rozśpiewani (choć zmęczeni upałem), wróciliśmy do domów.

W niedzielę 18 czerwca ksiądz proboszcz nagrodził przepięknymi wydawnictwami albumowymi: katechetkę Elżbietę Kłosińską – za pomoc w oprawie liturgicznej Mszy św. dla dzieci i młodzieży, nauczycielkę Małgorzatę Skonieczną i niżej podpisanego – za prowadzenie scholi dziecięcej i młodzieżowej. Spośród pięciorga dzieci wylosowano nagrodę „za obecność na każdej niedzielnej Mszy św. w roku szkolnym 2005/2006”. Odtwarzacz DVD otrzymała Justyna Zeszotarska. Pozostałe dzieci, młodzież i dorośli obecni w kościele otrzymali nagrody pocieszenia w postaci porcji smakowitych lodów.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki