Logo Przewdonik Katolicki

Diakoni i prezbiterzy – orioniści

kl. Damian Laskowski FDP
Fot.

W drugą rocznicę kanonizacji św. Alojzego Orione, 16 maja 2006 r., podczas Mszy św. w par. Czułów k. Krakowa, bp Jan Zając, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, udzielił święceń diakonatu klerykom WSD Księży Orionistów w Zduńskiej Woli: Leszkowi Kromce z Czułowa, Adamowi Gołębiakowi ze Zduńskiej Woli i Łukaszowi Zawadzie z Włocławka. W Eucharystii uczestniczyli...

W drugą rocznicę kanonizacji św. Alojzego Orione, 16 maja 2006 r., podczas Mszy św. w par. Czułów k. Krakowa, bp Jan Zając, kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, udzielił święceń diakonatu klerykom WSD Księży Orionistów w Zduńskiej Woli: Leszkowi Kromce z Czułowa, Adamowi Gołębiakowi ze Zduńskiej Woli i Łukaszowi Zawadzie z Włocławka. W Eucharystii uczestniczyli księża orioniści z polskiej prowincji z prowincjałem, ks. Władysławem Kubiakiem FDP, siostry orionistki ze Zduńskiej Woli, rodziny wyświęcanych, parafianie i delegaci środowisk, w których klerycy pełnią posługę.

20 maja, podczas Eucharystii w kościele św. Antoniego w Zduńskiej Woli, bp włocławski Wiesław Mering udzielił święceń prezbiteratu diakonom WSD Księży Orionistów: Tomaszowi Wnękowi ze Zduńskiej Woli, Jarosławowi Gralickiemu z Włocławka i Dymitrowi Szostakowiczowi z Pińska na Białorusi. Na podniosłą uroczystość przybyli współbracia orioniści z całej Polski z ks. W. Kubiakiem FDP na czele, delegacja z Pińska, rodziny wyświęcanych, nowicjusze i postulanci.

Prezbiterzy odprawili Msze św. prymicyjne: ks. Tomasz – 21 maja w par. Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli, ks. Jarosław – 4 czerwca w par. Najśw. Serca Jezusowego we Włocławku, ks. Dymitr – 11 czerwca w par. Wniebowzięcia NMP w Pińsku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki