Logo Przewdonik Katolicki

Źródło nadziei

Michał Górka
Fot.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego uczestniczyłem, wraz z grupą wiernych z parafii Najśw. Serca Jezusowego w Sieradzu, w pielgrzymce zawierzenia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Naszymi przewodnikami duchowymi byli duszpasterze: proboszcz ks. prał. Mirosław Miłek i wikariusz ks. Roman Żerkowski. Pielgrzymkę zainicjowaliśmy nawiedzeniem kaplicy Sióstr...

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego uczestniczyłem, wraz z grupą wiernych z parafii Najśw. Serca Jezusowego w Sieradzu, w pielgrzymce zawierzenia do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. Naszymi przewodnikami duchowymi byli duszpasterze: proboszcz ks. prał. Mirosław Miłek i wikariusz ks. Roman Żerkowski.

Pielgrzymkę zainicjowaliśmy nawiedzeniem kaplicy Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, gdzie na ołtarzu, pod wizerunkiem Jezusa Miłosiernego znajdują się relikwie św. Faustyny. Oddaliśmy im należny hołd przez ucałowanie. Następnie – w kaplicy Wieczystej Adoracji – powierzyliśmy Bogu sprawy nasze, naszych bliskich i całej parafii, prosząc o potrzebne łaski. O godz. 15 wspólnie odmówiliśmy w bazylice Koronkę do Miłosierdzia Bożego, wierząc głęboko w wartość i skuteczność tej modlitwy i pamiętając o obietnicy, którą Jezus przekazał s. Faustynie: „Przez odmawianie tej koronki podoba Mi się dać wszystko, o co Mnie prosić będą, jeżeli to (...) będzie zgodne z Moją wolą”. Szczególne obietnice Jezusa dotyczą łaski szczęśliwej i spokojnej śmierci. Tę łaskę otrzymają nie tylko ci, którzy koronkę odmawiają, ale także konający, przy których inni modlić się będą jej słowami.

Uwieńczeniem pielgrzymki było uczestnictwo we Mszy św. pod przewodnictwem ks. Mirosława Miłka. Po liturgii nastąpił Akt zawierzenia parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Sieradzu Miłosierdziu Bożemu, a po nim przyjęcie Ognia Miłosierdzia. W ten sposób odpowiedzieliśmy na wezwanie Ojca Świętego Jana Pawła II, zawarte w wygłoszonej przez niego 17 sierpnia 2002 r. w łagiewnickim sanktuarium homilii: „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia, w miłości Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście!”. W pierwszą rocznicę śmierci Jana Pawła II Ogień Miłosierdzia został przekazany parafianom oraz innym mieszkańcom Sieradza i okolic. Jest też umieszczony w naszej parafialnej świątyni, w kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki