Logo Przewdonik Katolicki

Świadkowie wiary

PK
Fot.

Postanowiłam napisać parę słów w związku z artykułem Szukajmy świadków wiary z nr 4 Metropolii Poznańskiej PK [skrót instrukcji opracowanej w Referacie Beatyfikacji i Kanonizacji poznańskiej Kurii Metropolitalnej przyp. red.]. Jestem siostrą księdza zamęczonego w Dachau miał 36 lat i był proboszczem jednej z poznańskich parafii. W archidiecezji poznańskiej...

Postanowiłam napisać parę słów w związku z artykułem „Szukajmy świadków wiary” z nr 4 Metropolii Poznańskiej PK [skrót instrukcji opracowanej w Referacie Beatyfikacji i Kanonizacji poznańskiej Kurii Metropolitalnej – przyp. red.]. Jestem siostrą księdza zamęczonego w Dachau – miał 36 lat i był proboszczem jednej z poznańskich parafii.

W archidiecezji poznańskiej było wielu księży, którzy męczeńską śmiercią zginęli w Dachau, tylko dlatego, że byli księżmi i Polakami. Nie wiem, czym się kieruje Komisja do spraw Beatyfikacji, bo przecież oni wszyscy swoje młode lata i życie poświęcili Bogu. Ksiądz Jerzy Popiełuszko cierpiał krótko, a tamci księża byli męczeni całe lata i o nich się nie pamięta. Nie mają żadnych pomników, a ich prochy są rozwiane na obcej ziemi. Archidiecezja poznańska jakoś ich pomija.

Czesława Borowczyk, Krotoszyn

Pomnik upamiętniający księży pomordowanych w Dachau znajduje się m.in. w Kaliszu, w kolegiacie NMP Wniebowziętej i św. Józefa. W związku z dużym zainteresowaniem naszych Czytelników sprawą świadków wiary, wkrótce powrócimy do niej w metropolitalnej części PK.

Redakcja
Napisz do nas:

„Przewodnik Katolicki” ul. Chartowo 5, 61-245 Poznań lub list@przk.pl

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki