Logo Przewdonik Katolicki

W skrócie

PK, Bernadeta Kruszyk, PK
Fot.

Do 31 marca w ,,Galerii Gniezno przy ul. Pałuckiej 2 można oglądać wystawę obrazów Ryszarda Manuszaka niepełnosprawnego artysty malującego ustami. Ryszard Manuszak urodził się w 1949 roku w Gnieźnie. Mając 33 lata uległ wypadkowi, którego konsekwencją jest porażenie rąk i nóg. W 1998 roku zaczął rysować i malować ustami. Od 2000 roku jest stypendystą Światowego...

» Do 31 marca w ,,Galerii Gniezno” przy ul. Pałuckiej 2 można oglądać wystawę obrazów Ryszarda Manuszaka – niepełnosprawnego artysty malującego ustami. Ryszard Manuszak urodził się w 1949 roku w Gnieźnie. Mając 33 lata uległ wypadkowi, którego konsekwencją jest porażenie rąk i nóg. W 1998 roku zaczął rysować i malować ustami. Od 2000 roku jest stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Stopami. Ma w swoim dorobku wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych, w tym jedną międzynarodową w Muzeum Narodowym w Warszawie. Jego obrazy prezentowane były również na ekspozycjach poza granicami naszego kraju. Na zorganizowanej przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej wystawie w Gnieźnie zobaczyć można kilkanaście z nich.

» Oddział PTTK w Gnieźnie zaprasza na I Ogólnopolski Rajd Turystyczny ,,Śladami historii”, organizowany w dniach 7-9 kwietnia dla uczczenia 1000. rocznicy śmierci św. Radzyma Gaudentego, pierwszego arcybiskupa metropolity gnieźnieńskiego. W rajdzie mogą brać udział drużyny liczące od 5 do 10 osób oraz turyści indywidualni (uczestnicy niepełnoletni pod opieką osoby dorosłej). Bliższe informacje oraz zgłoszenia przyjmowane są do 5 kwietnia pod adresem: Oddział PTTK Ziemi Gnieźnieńskiej ul. Jana Łaskiego 10, 62-200 Gniezno, tel/fax 0-61-426-36-60.

» Z dniem 31 marca br. abp Henryk Muszyński zwolnił ks. kanonika Stanisława Zywerta, proboszcza parafii pw. św. Marcina w Palędziu Kościelnym, z obowiązków dziekana dekanatu Mogilno.

» Z dniem 1 kwietnia br. abp Henryk Muszyński mianował ks. dr. Andrzeja Panasiuka, proboszcza parafii pw. św. Jana Apostoła w Mogilnie, dziekanem dekanatu Mogilno na okres pięciu lat.

» Gnieźnieński Klub Katolików i Prymasowski Instytut Teologiczny w Gnieźnie zapraszają w dniach 9-12 kwietnia br. na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w kościele garnizonowym, a których myślą przewodnią są słowa: „Uwierzyliśmy miłości Boga”. Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Dziel, dyrektor Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Nauki rekolekcyjne głoszone będą od Niedzieli Palmowej do Wielkiej Środy o godz. 18. Natomiast w ostatnim dniu rekolekcji (Wielka Środa) o godz. 19 odbędzie się Droga krzyżowa, która przejdzie ulicami miasta.

» Dnia 9 kwietnia br. (Niedziela Palmowa) w kościele farnym w Gnieźnie odbędzie się koncert wielkopostny zatytułowany: „Muzyka Pasyjna”. Koncert rozpocznie się o godz.17, a wykonawcami będą Katarzyna Kurpiewska – sopran, Katarzyna Relewicz – sopran oraz gnieźnieński kwartet „Al. Fine” w składzie: Agnieszka Ciesielska – flet, Katarzyna Ciesielska – skrzypce, Jakub Sadło – skrzypce i Joanna Nawrocka – organy. W czasie koncertu wystąpi również Schola im św. Ojca Pio z parafii farnej w Gnieźnie. W programie koncertu usłyszymy między innymi „Stabat Mater” G. Pergolesiego oraz utwory J.F. Haendla, J.S. Bacha, G. Faure oraz W. A. Mozarta. Wstęp na koncert jest wolny.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki