Logo Przewdonik Katolicki

Pomóżmy ofiarom trzęsienia ziemi w Azji

abp Józef Michalik
Fot.

Z apelem o modlitwy i zbiórkę pieniędzy dla ofiar tragicznego trzęsienia ziemi w Pakistanie wystąpił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik. Oto pełna treść apelu: "Polecam Miłosierdziu Bożemu wszystkich tych, którzy zginęli i wyrażam głębokie współczucie tysiącom ludzi, którzy odnieśli rany i stracili najbliższych. Modlę się o to, aby społeczność...

Z apelem o modlitwy i zbiórkę pieniędzy dla ofiar tragicznego trzęsienia ziemi w Pakistanie wystąpił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik.Oto pełna treść apelu:
"Polecam Miłosierdziu Bożemu wszystkich tych, którzy zginęli i wyrażam głębokie współczucie tysiącom ludzi, którzy odnieśli rany i stracili najbliższych. Modlę się o to, aby społeczność międzynarodowa szybko i z wielkodusznością zareagowała na ten kataklizm i proszę Boga, by dał odwagę oraz siłę wszystkim, zaangażowanym w akcję niesienia pomocy i odbudowy". Te słowa skierował w czasie niedzielnej modlitwy na Anioł Pański Papież Benedykt XVI.
Głęboko zasmuciły nas ostatnie wiadomości o tragedii trzęsienia ziemi w Pakistanie, Indiach i Afganistanie, które 8 października kolejny raz boleśnie dotknęło jeden z najbiedniejszych regionów świata. Kataklizm spowodował śmierć co najmniej 40 tys. ludzi, większość z nich to dzieci i młodzież, których trzęsienie ziemi zastało w szkołach. Ponad 60 tys. ludzi zostało rannych, a dach nad głową straciły miliony osób. Położenie tych, którzy ocaleli, utrudniają silne opady deszczu, lawiny błotne oraz gwałtowane spadki temperatur nocą. Sytuacja staje się jeszcze trudniejsza w obliczu nadchodzącej zimy.
Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, pomóżmy tym, którzy dziś przeżywają dramat śmierci swoich najbliższych; dramat bezdomności i bezradności wobec niszczącego żywiołu. Zwracam się zatem z usilną prośbą do Czcigodnych Braci w Biskupstwie o zorganizowanie w październiku zbiórki do puszek na ten cel. Caritas Polska przekazała już środki pierwszej potrzeby: leki, materiały opatrunkowe i koce. W obecnej sytuacji pilnie potrzebne są zestawy pierwszej pomocy, lekarstwa, woda pitna, żywność, namioty, materace.

Zebrane ofiary proszę przekazać na konto
Caritas Polska:
Caritas Polska
PKO BP S.A. I oddział w Warszawie
70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
z dopiskiem: "Trzęsienie ziemi - Pakistan"

Wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza duchowieństwo, wspólnoty zakonne i wiernych proszę o modlitwę w intencji poszkodowanych i ludzi niosących im pomoc.

Bożej opiece polecam i łączę się w modlitwie

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki