Logo Przewdonik Katolicki

Zasłyszane / Zapisane

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Z państwem rosyjskim Polska powinna współistnieć na zasadzie pożycia, a nie współżycia. Polsce potrzebne są normalne, przyzwoite relacje z władzą rosyjską. Nie gorąca przyjaźń i gorące obcałowywanie się, robienie misia, a pożycie, takie jak w starych małżeństwach po długich przejściach, tak aby nie doszło do kłótni czy trwałego rozwodu. Więcej nam w tej chwili nie potrzeba...

Z państwem rosyjskim Polska powinna współistnieć na zasadzie pożycia, a nie współżycia. Polsce potrzebne są normalne, przyzwoite relacje z władzą rosyjską. Nie gorąca przyjaźń i gorące obcałowywanie się, robienie misia, a pożycie, takie jak w starych małżeństwach po długich przejściach, tak aby nie doszło do kłótni czy trwałego rozwodu. Więcej nam w tej chwili nie potrzeba - tłumacz i publicysta Jerzy Pomianowski.

Jesteśmy zadowoleni, że Mieczysław Rakowski przyjął naszą propozycję kandydowania na senatora. Jak sam mówi, chciałby pracą w Senacie godnie zakończyć działalność polityczną. Uważamy, że w parlamencie będzie mógł on wykorzystać swoje bogate doświadczenie - przewodniczący kujawsko-pomorskiej SLD Krystian Łuczak.

Al-Kaida jest martwa. Istniała tylko wtedy, kiedy miała strukturę pod dowództwem Osamy bin Ladena, bazy i składy broni w Afganistanie, sprawną sieć komunikacji międzynarodowej i pieniądze napływające przede wszystkim od sympatyków ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Arabii Saudyjskiej. Dzisiaj tego wszystkiego już nie ma. (...) Ciągłe przywoływanie Al-Kaidy jest działaniem na rzecz przeciwnika i nadawaniem międzynarodowego rozgłosu akcjom lokalnych fanatyków. W ten sposób tylko nakłaniamy ich, by naśladowali organizację na całym świecie - amerykański ekspert ds. bezpieczeństwa Edward Luttwak.

oprc.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki