Logo Przewdonik Katolicki

''Papież życia, rodziny, sumienia''

Dariusz Hybel
Fot.

GŁOS DLA ŻYCIA "Papież życia, rodziny, sumienia" Jan Paweł II uznawany był za niekwestionowany żyjący autorytet moralny naszych czasów. Szacunkiem darzyli go nie tylko ludzie wierzący w Boga, ale również ateiści. Ci drudzy widzieli w Papieżu rzecznika człowieka i jego podstawowych praw. Znaczenie pontyfikatu Jana Pawła II - jednego z najważniejszych w historii Kościoła - będzie...

GŁOS DLA ŻYCIA

"Papież życia, rodziny, sumienia"


Jan Paweł II uznawany był za niekwestionowany żyjący autorytet moralny naszych czasów. Szacunkiem darzyli go nie tylko ludzie wierzący w Boga, ale również ateiści. Ci drudzy widzieli w Papieżu rzecznika człowieka i jego podstawowych praw. Znaczenie pontyfikatu Jana Pawła II - jednego z najważniejszych w historii Kościoła - będzie jeszcze wielokrotnie analizowane w różnych obszarach ludzkiej historii, która znajdzie swój ostateczny kres w Bogu.
Głównym tematem najnowszego numeru "Głosu dla Życia" jest nauczanie niedawno zmarłego Papieża jako wielkiego obrońcy życia, rodziny i wartości służących osiągnięciu przez człowieka pełni rozwoju duchowo-moralnego. Profesor Alicja Grześkowiak - członek Papieskiej Akademii Życia i konsultor Papieskiej Rady ds. Rodziny - w wywiadzie udzielonym Redakcji zauważa, że w oczach Jana Pawła II cywilizacja, która odrzuca życie bezbronnych dzieci, "zasługuje na miano barbarzyńskiej, choćby nawet miała wielkie osiągnięcia gospodarcze, techniczne, artystyczne oraz naukowe".
Z kolei dr Małgorzata Gałązka analizuje moralne nauczanie Jana Pawła II w tak aktualnej dziedzinie, jaką jest biomedycyna. Papież - zauważa Gałązka, która pracuje w Katedrze Prawa Karnego KUL - "wskazywał prawodawcom na konieczność uznania godności człowieka jako osoby od momentu poczęcia, widząc, że rozwój nauk biomedycznych zagraża jej właśnie w najbardziej krytycznych momentach ludzkiej egzystencji - poczęcia i naturalnej śmierci. Dostrzegł również potrzebę zapewniania prawnej ochrony dziedzictwa genetycznego człowieka, w szczególności zapobiegającej poświęcaniu konkretnej osoby dla dobra ludzkiej puli genetycznej".
W dobie medialnego bombardowania agresją, brutalnością, niegodziwością, przestępczością warto zapoznać się z "Dobrymi nowinami", które są żywym świadectwem radości życia rodzinnego. Jedna z kobiet tak pisze o swoim związku małżeńskim: "Wtedy, gdy pojawiają się jakieś istotne trudności, staramy się pamiętać, że one prędzej czy później przeminą, a widocznie są potrzebne, żeby nas uszlachetnić. Staramy się żyć, pamiętając, że to Bóg wie najlepiej, czego nam potrzeba. To owocuje harmonią, życiem w radości i wzajemnej miłości. Małżeństwo to naprawdę fantastyczna droga życia".
Poza tym w "Głosie dla Życia" informacja o wizycie w Polsce szwedzkiego pastora Ake Greena, który miał odwagę przypomnieć biblijne nauczanie na temat homoseksualizmu (że uprawianie go jest niedopuszczalnym, grzesznym zachowaniem).
Ponadto polecamy ciekawe świadectwa, wiadomości o ruchu pro-life z kraju i ze świata oraz nowości wydawnicze.

e-mail: glos@prolife.com.pl
www.prolife.com.pl

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki