Logo Przewdonik Katolicki

Gimnazjaliści - pielgrzymi

Włodzimierz Dudka
Fot.

W poniedziałek, 30 maja br., do sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich pielgrzymowało blisko 1400 uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu diecezji włocławskiej. Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 10 w Głogowcu, miejscu, w którym sto lat temu przyszła na świat późniejsza apostołka Bożego Miłosierdzia. Przybyłych z 33 parafii uczniów i towarzyszących im...

W poniedziałek, 30 maja br., do sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich pielgrzymowało blisko 1400 uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu diecezji włocławskiej.
Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 10 w Głogowcu, miejscu, w którym sto lat temu przyszła na świat późniejsza apostołka Bożego Miłosierdzia. Przybyłych z 33 parafii uczniów i towarzyszących im kapłanów, katechetów i wychowawców powitał ks. Mirosław Miłek, proboszcz parafii św. Kazimierza Królewicza w Świnicach Warckich. W drodze do kościoła parafialnego młodzi diecezjanie rozważali fragmenty "Dzienniczka" św. Faustyny, mówiące o Eucharystii.
O godz. 11 młodzież z miejscowego Gimnazjum im. św. Faustyny wystąpiła w spektaklu pt. "Światełko w tunelu", którego scenariusz powstał na kanwie "Dzienniczka". W południe rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, który wygłosił homilię. - Nie zrozumiemy chrześcijaństwa tak długo, jak długo nie zrozumiemy, co to znaczy kochać. Nie zrozumiemy nas samych, sensu naszego życia, pracy, cierpień, naszych relacji z Bogiem, z innymi ludźmi. Nie spełnimy właściwie żadnego z naszych życiowych wyborów tak długo, jak długo nie zrozumiemy miłości - mówił pasterz diecezji. Na zakończenie życzył gimnazjalistom zyskania dojrzałości w widzeniu własnego życia, co jest możliwe dzięki "rozwijającemu się intelektowi i szerokiemu sercu". - Obyście umieli w waszych sercach wygospodarować miejsce dla Boga! Niech wam w tym dopomaga św. Faustyna! - życzył bp Mering.
Podziękowanie za przewodniczenie Eucharystii skierował do biskupa włocławskiego ks. Dariusz Fabisiak, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej. Słowa uznania i podziękowanie za organizację uroczystości i przyjęcie pielgrzymów otrzymali też ks. Mirosław Miłek, młodzież gimnazjalna ze Świnic Warckich, służba liturgiczna, chór "Cantabile" i pozostałe osoby zaangażowane w przygotowanie pielgrzymki.
Po Mszy św. odbył się koncert zespołu "Eden" istniejącego w parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku. Pielgrzymka zakończyła się o godz. 15 wspólnym odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji śp. Jana Pawła II oraz w intencji Kościoła włocławskiego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki