Gimnazjaliści - pielgrzymi

W poniedziałek, 30 maja br., do sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich pielgrzymowało blisko 1400 uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu diecezji włocławskiej.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 10 w Głogowcu, miejscu, w którym sto lat temu przyszła na świat późniejsza apostołka Bożego Miłosierdzia. Przybyłych z 33 parafii uczniów i towarzyszących im...
Czyta się kilka minut

W poniedziałek, 30 maja br., do sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich pielgrzymowało blisko 1400 uczniów klas trzecich gimnazjów z terenu diecezji włocławskiej.

Pielgrzymka rozpoczęła się o godz. 10 w Głogowcu, miejscu, w którym sto lat temu przyszła na świat późniejsza apostołka Bożego Miłosierdzia. Przybyłych z 33 parafii uczniów i towarzyszących im kapłanów, katechetów i wychowawców powitał ks. Mirosław Miłek, proboszcz parafii św. Kazimierza Królewicza w Świnicach Warckich. W drodze do kościoła parafialnego młodzi diecezjanie rozważali fragmenty "Dzienniczka" św. Faustyny, mówiące o Eucharystii.

O godz. 11 młodzież z miejscowego Gimnazjum im. św. Faustyny wystąpiła w spektaklu pt. "Światełko w tunelu", którego scenariusz powstał na kanwie "Dzienniczka". W południe rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Wiesława Meringa, który wygłosił homilię. - Nie zrozumiemy chrześcijaństwa tak długo, jak długo nie zrozumiemy, co to znaczy kochać. Nie zrozumiemy nas samych, sensu naszego życia, pracy, cierpień, naszych relacji z Bogiem, z innymi ludźmi. Nie spełnimy właściwie żadnego z naszych życiowych wyborów tak długo, jak długo nie zrozumiemy miłości - mówił pasterz diecezji. Na zakończenie życzył gimnazjalistom zyskania dojrzałości w widzeniu własnego życia, co jest możliwe dzięki "rozwijającemu się intelektowi i szerokiemu sercu". - Obyście umieli w waszych sercach wygospodarować miejsce dla Boga! Niech wam w tym dopomaga św. Faustyna! - życzył bp Mering.

Podziękowanie za przewodniczenie Eucharystii skierował do biskupa włocławskiego ks. Dariusz Fabisiak, dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej. Słowa uznania i podziękowanie za organizację uroczystości i przyjęcie pielgrzymów otrzymali też ks. Mirosław Miłek, młodzież gimnazjalna ze Świnic Warckich, służba liturgiczna, chór "Cantabile" i pozostałe osoby zaangażowane w przygotowanie pielgrzymki.

Po Mszy św. odbył się koncert zespołu "Eden" istniejącego w parafii Matki Bożej Fatimskiej we Włocławku. Pielgrzymka zakończyła się o godz. 15 wspólnym odmówieniem Koronki do Miłosierdzia Bożego w intencji śp. Jana Pawła II oraz w intencji Kościoła włocławskiego.

Cały artykuł przeczytasz z aktywną subskrypcją

Odblokuj ten tekst i czytaj cały „Przewodnik Katolicki”.

W subskrypcji otrzymujesz dostęp do:

- wszystkich wydań on-line papierowego „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich wydań online dodatków i wydań specjalnych „Przewodnika Katolickiego”;

- wszystkich płatnych treści publikowanych na stronie „przewodnik-katolicki.pl”.

Subskrybuj, pogłębiaj perspektywę i inspiruj w rozmowach.

Subskrypcja roczna

pk-produkt

Wybierz dostęp na cały rok i korzystaj z pełni treści w najlepszej cenie — bez przerw i bez ograniczeń.

Co otrzymujesz w subskrypcji?

- Nieograniczony dostęp do wszystkich nowych wydań online oraz bogatego archiwum numerów

- Możliwość czytania aktualnych komentarzy i analiz jeszcze przed wydaniem papierowym

- Dostęp do pełnej zawartości tygodnika w wersji internetowej

- Ekskluzywne materiały publikowane wyłącznie online

- Wygodne korzystanie na telefonie, tablecie i komputerze — w domu, pracy i podróży

- Dodatkowo: e-wydanie każdego numeru w wygodnym formacie PDF

Najlepsza cena

Wybierając płatność roczną z góry, otrzymujesz 25% rabatu i oszczędzasz 66 zł względem rozliczenia miesięcznego.

- Standardowy koszt w skali roku (płatność miesięczna): 239 zł
- Cena po rabacie przy płatności z góry: 173 zł

↺ Subskrypcja odnawia się automatycznie — możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

172,90 zł

Artykuł pochodzi z numeru 25/2005