Logo Przewdonik Katolicki

55 lat wierności powołaniu

Barbara Sawic
Fot.

W dniu 15 maja br. wspólnota wiernych z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Borysławicach Kościelnych zjednoczyła się wokół dwóch niezwykłych jubileuszy: 55-lecia kapłaństwa i małżeństwa. Tego dnia uroczystość odpustowa ku czci św. Izydora - patrona rolników zbiegła się z uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Główne obchody rozpoczęły się procesją błagalną...

W dniu 15 maja br. wspólnota wiernych z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Borysławicach Kościelnych zjednoczyła się wokół dwóch niezwykłych jubileuszy: 55-lecia kapłaństwa i małżeństwa.


Tego dnia uroczystość odpustowa ku czci św. Izydora - patrona rolników zbiegła się z uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Główne obchody rozpoczęły się procesją błagalną o błogosławieństwo w pracy na roli do pobliskiej figury św. Izydora, usytuowanej przy trasie A-2. Procesji, a następnie Sumie odpustowej przewodniczył biskup senior Czesław Lewandowski. Intencją proboszcza parafii ks. Leona Tomczyka oraz licznie zgromadzonych parafian i gości była modlitwa dziękczynno-błagalna za 55-lecie kapłaństwa bp. Czesława i za 55-lecie małżeństwa zacnych mieszkańców parafii, państwa Czesławy i Czesława Zawadzkich z Krzykos.
Podniosły i wzruszający charakter uroczystości stał się udziałem wszystkich zgromadzonych na liturgii. Po Mszy św. długo trwały spontaniczne oklaski. Owacją na stojąco dziękowano dostojnym jubilatom za piękne świadectwo ich życia i powołania.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki