Logo Przewdonik Katolicki

Papieskie korony

ks. Mariusz Kuciński
Fot.

Ksiądz prał. Zbigniew Maruszewski w czasie przygotowywania pielgrzymki Ojca Świętego był sekretarzem Komitetu Przygotowania Wizyty Apostolskiej i proboszczem bydgoskiej fary sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Wspomina on, że przygotowania do wizyty Papieża rozpoczęły się około roku wcześniej. Od razu zrodził się pomysł, by Ojciec Święty ukoronował tak bardzo czczony obraz...

Ksiądz prał. Zbigniew Maruszewski w czasie przygotowywania pielgrzymki Ojca Świętego był sekretarzem Komitetu Przygotowania Wizyty Apostolskiej i proboszczem bydgoskiej fary sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości.
Wspomina on, że przygotowania do wizyty Papieża rozpoczęły się około roku wcześniej. Od razu zrodził się pomysł, by Ojciec Święty ukoronował tak bardzo czczony obraz Matki Bożej z różą i by przybył do fary. Niestety, tego drugiego nie udało się zrealizować. Ks. prałat wspomina: - pamiętam jak w czasie Mszy św. Ojciec Święty dotknął obydwu koron i potem je pobłogosławił i założył najpierw Dzieciątku Jezus, a potem Matce Bożej.
Fakt ten, jako jeden z najważniejszych w historii Bydgoszczy i kościoła farnego, obecnej katedry, upamiętniono na jednej ze scen drzwi jubileuszowych.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki