Logo Przewdonik Katolicki

Zaproszenie Księdza Arcybiskupa Henryka J. Muszyńskiego do Młodzieży Archidiecezji Gnieźnieńskiej na Niedzielę Palmową

Abp Henryk Muszyński
Fot.

Gniezno, dn. 25 lutego 2005 r. Droga Młodzieży Naszej Świętowojciechowej Archidiecezji! W Orędziu do Młodych Ojciec Św. Jan Paweł II napisał: "I oto teraz jesteśmy w drodze do Kolonii, gdzie w sierpniu 2005 roku odbędzie się XX Światowy Dzień Młodzieży" (Orędzie na XX ŚDM, 1). Jako hasło tego dnia Papież wybrał słowa Ewangelii według św. Mateusza: "Przybyliśmy oddać...

Gniezno, dn. 25 lutego 2005 r.

Droga Młodzieży Naszej Świętowojciechowej Archidiecezji!

W Orędziu do Młodych Ojciec Św. Jan Paweł II napisał: "I oto teraz jesteśmy w drodze do Kolonii, gdzie w sierpniu 2005 roku odbędzie się XX Światowy Dzień Młodzieży" (Orędzie na XX ŚDM, 1). Jako hasło tego dnia Papież wybrał słowa Ewangelii według św. Mateusza: "Przybyliśmy oddać Mu pokłon". Chcemy na wzór Mędrców, "których relikwie według pobożnej tradycji czczone są" w katedrze kolońskiej, przebyć duchową drogę, by "oddać pokłon Panu". Odpowiadając na apel Ojca Świętego, włączyliśmy się w to duchowe pielgrzymowanie. W Niedzielę Palmową, w Katedrze Gnieźnieńskiej, pragniemy przeżyć kolejny etap tej drogi. Stąd zapraszam serdecznie całą młodzież naszej Archidiecezji do wspólnego przeżycia Niedzieli Palmowej, która jest przecież Waszym dorocznym świętem.
O godz. 12 zbierzemy się na Gnieźnieńskim Rynku, skąd po poświęceniu palm, na znak zwycięstwa miłości Chrystusa w naszym życiu, udamy się w procesji do Katedry, by tam w uroczystej Eucharystii "oddać pokłon Panu".
Podczas tego świętowania delegacje każdej parafii złożą Chrystusowi Duchowe Dary Serca, czyli Wasze postanowienia wypisane na okolicznościowych kartach. Zachęcam Was, abyście w Waszych parafiach utworzyli Parafialną Księgę Darów.
Proszę Księży Proboszczów, Prefektów i Katechetów, aby pomogli młodzieży w zorganizowaniu pielgrzymki na te uroczystości do Gniezna. Polecam Waszej duszpasterskiej trosce, by z każdej parafii Archidiecezji przybyła delegacja z Parafialną Księgą Darów Duchowych.
Droga Młodzieży! Podczas naszego spotkania będziemy wsłuchiwać się w treść Orędzia skierowanego do Was przez Ojca św., a także zabierzecie to Orędzie do swych parafii, by tam we wspólnotach parafialnych i na katechezie rozważyć słowa papieskiego nauczania.
Zachęcam jeszcze raz słowami Ojca Świętego: "Nie ociągajcie się, drodzy młodzi, odpowiedzieć Chrystusowi, kiedy zaprasza was na ucztę Godów Baranka" (Orędzie, 3).
Oczekując na przeżycie Niedzieli Palmowej, we wspólnocie z Wami, na czas wielkopostnej pracy nad sobą, na czas umacniania się i przyjmowania obficie Bożej łaski, z serca błogosławię.

Wasz Arcybiskup

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki