Logo Przewdonik Katolicki

Księgarnia Św. Wojciecha Dzieciom

Małgorzata Białecka
Fot.

Literatura dla dzieci - najtrudniejsza dziedzina dla twórców - wciąż jest zasilana nowymi tytułami. Nie jest tajemnicą, a pogląd ten powtarzają liczni autorzy książek dla dzieci, że odbiorca młody albo wręcz małoletni to odbiorca najbardziej wymagający i jak barometr stwierdzający autentyczność adresowanego do niego przekazu. Dzieci już po kilku słowach stwierdzają, czy coś...


Literatura dla dzieci - najtrudniejsza dziedzina dla twórców - wciąż jest zasilana nowymi tytułami. Nie jest tajemnicą, a pogląd ten powtarzają liczni autorzy książek dla dzieci, że odbiorca młody albo wręcz małoletni to odbiorca najbardziej wymagający i jak barometr stwierdzający autentyczność adresowanego do niego przekazu. Dzieci już po kilku słowach stwierdzają, czy coś je interesuje, czy nie. Tym większa odpowiedzialność spoczywa na piszących. Każda z linijek staje się dla nich wyzwaniem.
Poetka, Emilia Waśniowska, ma duże doświadczenie w dialogu z dziećmi. Jej nowy tomik poezji adresowany jest właśnie do nich. Nie brak w nim genialnie skomponowanych rymów na temat takich dziecięcych fascynacji jak wesołe miasteczko czy małe zoo. Autorka towarzyszy swoim ulubieńcom w cyrku i gabinecie krzywych luster, i patrzy na świat z zachwytem dziecka. Całość cudownie zdobią kolorowe ilustracje Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej.
Drugą pozycją, którą Księgarnia Św. Wojciecha kieruje do dzieci, są "Opowieści z poznańskiego ratusza" Izabeli Wielickiej. Autorka przybliża dzieciom legendy o poznańskich koziołkach i nie tylko. Wspomina też o orle z wieży ratuszowej i proroczym zegarze. To urocza książeczka dla trochę starszych dzieci. W dobie przybliżania dzieciom w szkołach ciekawostek związanych z ich regionem może być doskonałą lekturą. Ilustracje wykonał Paweł Szurek.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki