Logo Przewdonik Katolicki

Wielki dar

Leonarda Klimowicz
Fot.

Z głębi serca składam Wam moc najserdeczniejszych życzeń świątecznych - Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślnego i szczęśliwego Nowego 2003 Roku. Chcę Wam pogratulować za wspaniałe wydania Tygodnika, dzięki któremu pogłębiamy swą wiarę i wiedzę. Cieszę się, że Wasz Tygodnik mogę czytać od 1997 roku. Za ten dar jestem ogromnie wdzięczna. (...) Do Grzegorzewa przyjechałam...

Z głębi serca składam Wam moc najserdeczniejszych życzeń świątecznych - Radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz pomyślnego i szczęśliwego Nowego 2003 Roku. Chcę Wam pogratulować za wspaniałe wydania Tygodnika, dzięki któremu pogłębiamy swą wiarę i wiedzę. Cieszę się, że Wasz Tygodnik mogę czytać od 1997 roku. Za ten dar jestem ogromnie wdzięczna. (...)
Do Grzegorzewa przyjechałam z rodziną z miasta Wilno w 1975 roku. Dostaliśmy mieszkanie w nowym domu, z czego ogromnie się cieszyliśmy, jednak zasmucił nas fakt, że aby dotrzeć do kościoła, trzeba pokonać aż pięć kilometrów. Dlatego zaczęliśmy myśleć o tym, aby w naszym Grzegorzewie wybudować choć mały kościółek. (...) Naszym pomysłem podzieliliśmy się z księżmi oraz ojcami Dominikanami, którzy akurat byli obecni u nas w tym czasie. Księża zainteresowali się naszą propozycją i obiecali dopomóc naszej prośbie. Wpierw postawiliśmy przydrożny krzyż dębowy przy szosie Wilno-Kowno. Drugiego lutego 1992 roku w Święto Matki Bożej Gromnicznej krzyż został uroczyście poświęcony. Iskierka Słowa Bożego z ust księdza rozpromieniła serca zgromadzonych ludzi, zarówno Polaków, jak i Litwinów. Zaczęliśmy gromadzić się regularnie pod krzyżem na modlitwie. W Dzień Trójcy Świętej dzięki temu, że oddano nam salkę w miejscowym domu kultury, została w niej odprawiona Msza święta. Wtedy też otrzymaliśmy niezwykły dar - deszcz, na który długo czekaliśmy, ponieważ to było wyjątkowo suche i upalne lato. Deszcz zaczął padać podczas naszej Mszy świętej.
Naszą prośbą o budowę kościoła zainteresowała się Kuria Wileńska. (...) Budowa kaplicy, domu parafialnego, sal pogrzebowych, sal katechetycznych, mieszkań dla sióstr zakonnych oraz księży dzięki dużemu zaangażowaniu księdza kardynała J. A. Backisa oraz księdza proboszcza Edwarda Minkiawiczusa trwała zaledwie dwa lata. Wszyscy pracowaliśmy z wielkim entuzjazmem i poświęceniem. W Boże Narodzenie 1995 roku nowa kaplica została uroczyście poświęcona przez kardynała J. A. Backisa, który również odprawił pierwszą Mszę świętą. (...) Dziękujemy Bogu, za ten dar i zachęcamy wszystkich do odwiedzenia naszego pięknego Grzegorzewa.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki