Logo Przewdonik Katolicki

Serce Jezusa zwyciężyło świat

Małgorzata Białecka
Fot.

Św. Urszula Ledóchowska Serce Jezusa zwyciężyło świat. Rozważania do Litanii do Serca Jezusowego. Maryja jest arcydziełem Boga. Rozważania do Litanii do Najświętszej Maryi Panny. Księgarnia Św. Wojciecha, Poznań 2003 r. Seria książeczek poświęcona Urszuli Ledóchowskiej i jej duchowej spuściźnie, wydana przez Księgarnię Św. Wojciecha, przybliża nam postać samej...

Św. Urszula Ledóchowska

Serce Jezusa zwyciężyło świat. Rozważania do Litanii do Serca Jezusowego.

Maryja jest arcydziełem Boga.

Rozważania do Litanii do Najświętszej Maryi Panny.

Księgarnia Św. Wojciecha, Poznań 2003 r.


Seria książeczek poświęcona Urszuli Ledóchowskiej i jej duchowej spuściźnie, wydana przez Księgarnię Św. Wojciecha, przybliża nam postać samej autorki, jak i tradycyjną formę modlitwy, jaką jest litania. Wraz ze świętą Urszulą Ledóchowską pochylamy się na dłuższą chwilę nad Litaniami do Serca Jezusowego i Najświętszej Maryi Panny.
Litania to modlitwa wstawiennicza do Boga, Matki Bożej i świętych, ułożona w formie krótkich inwokacji, odmawianych na przemian przez prowadzącego nabożeństwo i ogół zgromadzonych.
"Serce Wcielonego Słowa jest najdoskonalszym znakiem miłości; dlatego pragnąłem osobiście podkreślić, jak wielkie znaczenie ma dla wiernych zgłębianie tajemnicy tego serca, przepojonego miłością do ludzi i głoszącego niezwykle aktualne orędzie... - napisał Jan Paweł II do biskupa Lyonu. Urszula Ledóchowska trwała przy tym "najdoskonalszym znaku miłości" i dawała tego nieustanne dowody, praktykując świętość na co dzień. Zachęcała również innych, by trwali nie tylko w czerwcu, ale zawsze przy tym "znaku" i nie tracili nadziei. Pisała: "przekonanie, że Serce Jezusa jest naszą tarczą, naszą siłą, naszą mocą - daje nam spokój, przechodzący wszelkie zmysły".

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki