Logo Przewdonik Katolicki

Zapiski bł. Edmunda Bojanowskiego

Zapiski bł. Edmunda Bojanowskiego

Staraniem Federacji Zgromadzeń Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny doczekaliśmy się edycji zapisków bł. Edmunda Bojanowskiego, pozostawionych przez niego na luźnych kartkach, a dotychczas jeszcze nieopublikowanych.

Staraniem Federacji Zgromadzeń Sióstr Służebniczek Najświętszej Maryi Panny doczekaliśmy się edycji zapisków bł. Edmunda Bojanowskiego, pozostawionych przez niego na luźnych kartkach, a dotychczas jeszcze nieopublikowanych. Zostały one opracowane przez kilkunastoosobowy zespół naukowców Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w postaci dwóch dzieł: „Prace, szkice i notatki Edmunda Bojanowskiego”, z aparatem krytycznym oraz „Kompendium edukacyjne Edmunda Bojanowskiego”, które zwiera wybór treści wyłącznie dotyczących wychowania.
Dnia 1 kwietnia 2017 r. w Grabonogu odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa związana z prezentacją powyższych publikacji. Temat konferencji brzmi: Aktualność przekazu źródeł i w myśli pedagogicznej bł. Edmunda Bojanowskiego dla współczesnej edukacji”. Rozpocznie się ona o 9.00 Mszą świętą w bazylice na Świętej Górze w Gostyniu, pod przewodnictwem Ks. kard. Zenona Grocholewskiego, postulatora sprawy kanonizacji bł. Edmunda Bojanowskiego, który w przedmowie do prezentowanego dzieła napisał: „Należy sobie życzyć, by studiowanie zamieszczonych tekstów bł. Edmunda Bojanowskiego nie tylko pogłębiało wiedzę, ale zarażało serce miłością, która stała u podłoża jego twórczego zaangażowania w edukację”.

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki