Logo Przewdonik Katolicki

Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży "Opowiedz mi"

Warsztaty dziennikarskie dla młodzieży "Opowiedz mi"

W dniach 8-9 czerwca br. w Katolickiej Szkole św. Stanisława Kostki w Poznaniu odbędą się wyjątkowe warsztaty dziennikarskie dla młodzieży

Zajęcia z młodymi poprowadzą znani i cenieni dziennikarze m.in. ks. Mirosław Tykfer, Marcin Jakimowicz, Michał Jóźwiak, Paweł Oses oraz Sonia Kobylańska - Jóźwik. Młodzi wcielą się w dziennikarzy pracujących w prasie, telewizji, internecie i radiu i dowiedzą się m.in.:

- jak przeprowadzić dobry wywiad;
- jak pisać tak by inny z chęcią czytali;
- jak napisać ciekawy tekst do internetu;
- jak zachowywać się przed kamerą
...i wiele wiele więcej! 

Warsztaty mają na celu rozbudzenie w młodych ludziach pasji i co za tym idzie, podejmowanie dobrych wyborów zawodowych.
Warsztaty organizuje nowopowołana Fundacja Odzyskani, której celem jest pomoc młodym ludziom w odkrywaniu ich potencjału i talentów.
Koszt udziału wynosi 50zł, a dla osób, które nie mogą opłacić wejścia, udział jest darmowy.
Patronat nad wydarzeniem objął Przewodnik Katolicki, misyjne.pl i Misyjne Drogi.
Więcej informacji i zapisy: https://forms.gle/xTyAR7qtYP9o8KE49

www.odzyskani.pl

Nasi goście
Marcin Jakimowicz - dziennikarz „Gościa Niedzielnego” autor felietonów, wywiadów i reportaży. Autor kilkunastu książek m.in. "Radykalni", "Pan Bóg - uwielbiam", "Jak poruszyć Niebo". Prowadzi pasmo muzyczne Muzyka przez duże eM w Radiu eM. Lider wspólnoty modlitewnej.

ks. Mirosław Tykfer - dziennikarz, redaktor naczelny "Przewodnika Katolickiego". Nominowany do Nagrody Dziennikarskiej “Ślad” im. Biskupa Jana Chrapka. Członek wspólnoty wspólnoty Sant'Egidio.

 Michał Jóźwiak - redaktor prowadzący portalu misyjne.pl, dziennikarz i filozof. Współpracował między innymi z Przewodnik Katolicki i Portal Opoka. Współprowadzi publicystyczną audycję "Dwie nawy" w Radio Radio Emaus. Publikuje także na portalu Onet i na portalu Klubu Tygodnika Powszechnego. 

Sonia Kobylańska - Jóźwik - dziennikarz, wydawca, reporter i prezenter Telewizji WTK. Pracowała w TVP Poznań. Prowadziła Puls Dnia, Teleskop i ogólnopolski Telekurier.

Paweł Oses - dziennikarz, reporter TVP Poznań.

Hubert Piechocki - absolwent poznańskiej polonistyki, dziennikarz katolicki. Współpracuje z portalem misyjne.pl i dwumiesięcznikiem "Misyjne Drogi" oraz z "Przewodnikiem Katolickim". Od kilku lat prowadzi też w Radiu Emaus cotygodniowy "Krąg biblijny". Jest korespondentem Katolickiej Agencji Informacyjnej.
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki