Logo Przewdonik Katolicki

Przystanek Jezus

Przystanek Jezus

Spotkania w realu są okazją, by dotrzeć z przesłaniem Dobrej Nowiny do tych, którzy potrzebują ją usłyszeć

Ewangelizatorzy po raz kolejny wyjdą na pole Festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock), aby dzielić się z młodymi ludźmi prawdą, że Jezus żyje i może zmieniać ludzkie życie. W kontekście skutków, jakie wywołała wśród młodych pandemia, ewangelizacyjne spotkania w realu są okazją, by dotrzeć z przesłaniem Dobrej Nowiny do tych, którzy potrzebują ją usłyszeć.
 
W tym roku już po raz 21 odbędzie się Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna Przystanek Jezus w dniach od 26 lipca do 1 sierpnia. Z powodu zmiany lokalizacji festiwalu Pol’and’Rock ewangelizatorzy spotkają się w Płotach (woj. Zachodniopomorskie). Zanim ewangelizatorzy wyruszą, by dzielić się wiarą, najpierw sami przeżyją rekolekcje, które poprowadzi dla nich bp Edward Dajczak - ordynariusz diec. Koszalińsko-Kołobrzeskiej i inicjator ewangelizacji na Przystanku Jezus. 
 
„Zdajemy sobie sprawę z tego, że czas trwającej pandemii spowodował w społeczeństwie duże zmiany, które nie ominęły także pokolenia ludzi młodych. Wielu z nich od długiego czasu nie uczestniczyło w praktykach religijnych, nie przystępowało do sakramentów, a podczas izolacji nie miało możliwości bezpośredniego kontaktu ze świadkami wiary” - mówią organizatorzy Przystanku Jezus. Ich zdaniem większe niż wcześniej poczucie wyizolowania i samotności, problemy z depresją i zaburzenia emocjonalne wydają się być dobrą okazją, by opowiedzieć im o Jezusie i Jego odnawiającej miłości, która może przywrócić trwałą nadzieję i radość w zmiennych i niepewnych okolicznościach życia.
 
Więcej bieżących informacji o Przystanku Jezus znajdziecie na stronie www.przystanekjezus.pl
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki