Logo Przewdonik Katolicki

Chór św. Jerzego

Chór św. Jerzego

W niedzielę, 23 lipca o godz. 19:00, w kościele oo. Jezuitów w Poznaniu (ul. Szewska 18) odbędzie się koncert Chóru św. Jerzego z Hamburga. 50 chórzystów i 4 solistów, przy akompaniamencie fisharmonii i fortepianu, wykona utwór uważany za arcydzieło Gioacchina Rossiniego - „Małą Mszę Uroczystą“ (La petite messe solenelle). Organizatorem koncertu jest Centrum Integracji Kulturalnej "Galeria U Jezuitów". Wstęp wolny.

Chór Świętego Jerzego już od lat wykonuje oratoria i msze w kościele św. Jerzego w Hamburgu - jednym z głównych kościołów miasta. Chór Św. Jerzego, jak mówią o sobie artyści w czasie tras koncertowych, składa się z członków Młodego Ewangelickiego Chóru Kościelnego Św. Jerzego i Chóru Hugo Distlera, których dyrygentem jest od – odpowiednio – 1977 i 1987 roku Ingo Müller. Do utworów wykonywanych przez chór należą m.in.: Św. Paweł i Eliasz Mendelssohna, Requiem Verdiego, Missa solemnis (Msza Uroczysta) Beethovena, Niemieckie Requiem Brahmsa, Stabat Mater Dvoraka, Stworzenie świata Haydna i Oratorium na Boże Narodzenie Bacha. Chór regularnie udaje się w trasy koncertowe po Europie. Występował m.in. w Genui, Brnie, Budapeszcie, Bambergu i Dreźnie. Poznański koncert u Jezuitów będzie pierwszą okazją do usłyszenia Chóru św. Jerzego w Polsce.
 

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki