Logo Przewdonik Katolicki

Jak się ubrać na komunię w zależności od swojej roli? Poradnik

| 23.11.22r

Komunia Święta jest ważną uroczystością w życiu dziecka, którą prawdopodobnie zapamięta na długo. Niezależnie od tego, czy jesteś matką chrzestną, babcią czy po prostu gościem, zapewne chcesz wyglądać elegancko i stosownie. Nie wiesz, jak się ubrać na komunię w zależności od swojej roli? Sprawdź to już teraz w naszym obszernym i konkretnym poradniku dedykowanym temu tematowi!

Podstawy odpowiedniego ubioru na Komunię Świętą
Każda ważna uroczystość wymaga eleganckiego, a zarazem stosownego stroju. Wiele kobiet decyduje się na sukienki na komunie. To bardzo dobre, jednak niejedyne rozwiązanie w przypadku stosownego ubrania na tę wyjątkową uroczystość. Doskonałym pomysłem jest również założenie garsonki czy stylowych spodni z żakietem i koszulą. Wybierając odpowiedni strój na komunię, zastosuj się do poniższych zasad. Jednocześnie pamiętaj, że powinien być on skromny i minimalistyczny.

W kościele należy zawsze zakryć ramiona
Nawet gdy podczas uroczystości jest już bardzo ciepło, w żadnym przypadku nie powinno się odsłaniać swoich ramion. Ta zasada jest powszechnie znana i dotyczy głównie twojego pobytu przed i w kościele. Natomiast podczas dalszej części uroczystości, w restauracji czy domu, możesz już odsłonić swoje ramiona.

Trzeba dopasować strój stosowanie do powagi uroczystości
Komunia dziecka jest ważną okazją. Warto jednak pamiętać, że odbywa się ona za dnia, a nie w nocy. Dlatego wszelkie stroje wieczorowe są na komunii zakazane. Cekiny, mocno błyszcząca biżuteria, odważne dodatki z piórkami, panterka zdecydowanie nie sprawdzą się podczas tej rodzinnej uroczystości. Podobnie jest z T-shirtami, bluzami dresowymi czy dziurawymi dżinsami. Twój strój zawsze powinien być dopasowany do powagi tej uroczystości.

Warto zainwestować w prostotę i minimalizm 
Strój na komunię zawsze powinien być skromny. Jednak to nie oznacza, że musi być on nijaki i zwyczajny. Wszystkie balowe albo wycięte, plażowe sukienki należy zostawić na inną okazję. Podobnie jest z dużym dekoltem, którego warto skrajnie unikać. Trzeba także postawić na odpowiednią długość spódnicy czy sukienki. Najlepiej będzie, jeżeli będzie ci ona sięgała do kolana. 

Jak powinna ubrać się matka chrzestna? Porady 
Matka chrzestna podczas komunii powinna przestrzegać zasady stonowanej elegancji. Dlatego warto zainwestować w klasyczne fasony i raczej jasne albo uniwersalne kolory. Twój strój nie powinien zawierać żadnych dużych nadruków. To w dużej mierze odbierze mu powagę. Dlatego też zrezygnuj z krzykliwych, mocnych barw i wzorów. Granat, szarość, écru czy beż to doskonałe kolory marynarek i sukienek na tę wyjątkową okazję. 
Co istotne, pamiętaj o tym, że będziesz ważną postacią na zdjęciach z tego dnia. Dlatego swoim stylem dopasuj się do reszty gości. Nie popełnisz faux-pas, jeżeli zapytasz dzień wcześniej matkę dziecka, czy twój strój będzie pasował do jej ubrania, a także stroju pozostałej części rodziny. Dlatego szczególnie polecamy ci różne, klasyczne garsonki i garnitury. 
Zakup takiego zestawu sprawi, że unikniesz większego problemu z dopasowaniem do siebie poszczególnych elementów stylizacji. Garnitury i garsonki to także uniwersalne ubrania, które będziesz mogła wykorzystać również podczas innych uroczystości. Pamiętaj jednak o tym, że zawsze powinny być to eleganckie połączenia.

Stylizacja dla babci na komunię wnuczki albo wnuczka
Babcia jest również bardzo ważną osobą na komunii wnuczki czy wnuczka. Dlatego, jeżeli ubierze się ona niestosownie do sytuacji, zapewne wiele osób to zauważy. Jak powinna wyglądać babcia na komunii wnuczki albo wnuczka?
Jeżeli jesteś babcią, która obchodzi komunię wnuczka czy wnuczki, koniecznie zainwestuj w strój dopasowany do swojej sylwetki. To bardzo ważne, aby wyglądała ona w niej korzystnie. W tym celu polecamy ci zakup klasycznego garnituru albo garsonki. 
Doskonałe będą również sukienki w krótkim rękawem, sięgające lekko za kolano. Możesz pozwolić sobie na delikatny wzór, na przykład kratę czy drobne kwiaty. Gorąco zachęcamy cię do nałożenia jaśniejszych kolorów. Wszystkie pastele, écru czy beże będą mile widziane na komunii.

Jaka powinna być stylizacja gościa spoza rodziny na komunii?
Jeżeli jesteś gościem na komunii, ale nie należysz do rodziny, masz nieco ułatwione zadanie. Możesz pozwolić sobie na odrobinę więcej swobody niż opisywane wyżej osoby. Jednak nadal obowiązuje cię ścisłe przestrzeganie podstawowych zasad wyboru ubrań na tę okazję. 
Twoja stylizacja powinna wyrażać szacunek do tego święta, a przede wszystkim osób, które je tego dnia obchodzą. Musi być również skromna i elegancka. Jak zatem powinnaś ubrać się na komunię? Możesz nałożyć eleganckie spodnie na kant, a do tego białą, zwiewną koszulę i ramoneskę. Za wszelką cenę unikaj balowych stylizacji, które sprawią, że nie będziesz wyglądać stosownie do obchodzonego święta, a także pełnionej przez ciebie na nim roli. 
Na tę okazję dla gościa doskonałe będą zwiewne sukienki szyfonowe w klasycznych kolorach. Możesz również postawić na elegancki wzór, na przykład groszki czy drobne kwiaty. Jeżeli masz ochotę, wybierz sukienkę bez rękawów, ale koniecznie uzupełnij ją klasyczną marynarką. Bardzo ci się ona przyda, zwłaszcza gdy będziesz przebywać w kościele. 
Oferta wielu sklepów jest bogata w różne ubrania doskonałe na komunię. Mamy nadzieję, że nasze rady pomogą ci skutecznie dokonać odpowiedniego wyboru stylizacji na tę szczególną okazję. Życzymy wspaniałej i udanej uroczystości!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki