Logo Przewdonik Katolicki

Śladami wielkopolskich społeczników

| 31.03.22r

Przedstawiamy nowość: „Przewodnik Katolicki” HISTORIA. Śladami wielkopolskich społeczników.

Tworzyli banki, spółdzielnie, organizowali lokalne społeczności. Szamarzewski, Wawrzyniak, Koźmian – to tylko niektóre nazwiska, jakie stoją u początku pracy organicznej. Zapraszamy w podróż śladami wielkopolskich społeczników, aby odkryć, jak wiele dziś czerpiemy z ich dorobku.
 
„Przewodnik Katolicki. HISTORIA. Śladami wielkopolskich społeczników” prezentuje postaci z XIX, XX i XXI wieku, które w duchu wartości chrześcijańskich poświęcały i poświęcają się dla dobra innych, przypomina, jaką rolę w podtrzymywaniu polskości odegrali księża społecznicy i przybliża historię Wielkopolski oraz jej drogę do odzyskania niepodległości.
 
To spojrzenie w przeszłość nie jest jednak tylko nostalgicznym wspomnieniem, ale sięgnięciem do korzeni – po to, by ożywić idee, które przyświecały naszym przodkom. Podróż śladami wielkopolskich społeczników kończymy na czasach współczesnych, prezentując życie i dzieło m.in. takich postaci jak Wanda Błeńska – Matka Trędowatych, kandydatka na ołtarze, czy s. Józefa Krupa – Poznańska Wolontariuszka Roku 2021, wspierająca osoby dotknięte kryzysem bezdomności.
 
– Mawiają niektórzy, że nic tak nie jednoczy, jak wspólny wróg. Wolę jednak inną perspektywę: nic tak nie jednoczy, jak wspólny cel. Niewątpliwie tych, którzy w XIX i na początku XX wieku dali początek pracy u podstaw i ją rozwijali, również zjednoczył cel – podtrzymać i kultywować tożsamość – mówi ks. Wojciech Nowicki, redaktor naczelny „Przewodnika Katolickiego”.
 
 „Przewodnik Katolicki” HISTORIA
Śladami wielkopolskich społeczników
32 strony
11 niezwykłych historii, wśród nich:
- Społecznicy w koloratkach,
- Jak ks. Wacław Bliziński dokonał cudu w Liskowie,
- Wielkie nieobecne,
- Kręta droga Hipolita Cegielskiego,
- Propozycje wycieczek po Wielkopolsce i Poznaniu na rodzinną majówkę lub rajd parafialny.
Już od kwietnia dostępny w parafiach i na www.swietywojciech.pl.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki