Logo Przewdonik Katolicki

Po czym poznać profesjonalnego DJ-a na wesele?

| 21.04.21r

DJ na wesele to profesjonalista, który nie tylko odtworzy uzgodnioną muzykę i dobrze ją zmiksuje, ale także umiejętnie poprowadzi zabawę oraz zadba o dobre samopoczucie gości.

DJ na wesele to profesjonalista, który nie tylko odtworzy uzgodnioną muzykę i dobrze ją zmiksuje, ale także umiejętnie poprowadzi zabawę oraz zadba o dobre samopoczucie gości. Jego wybór jest jednak o tyle trudny, że na rynku działa całkiem pokaźna rzesza wykonawców, którzy aspirują do miana profesjonalnych DJ-ów. Istnieje kilka cech, którymi DJ-e z prawdziwego zdarzenia odróżniają się od amatorów. Jakich – odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej!

DJ na wesele a doświadczenie i profesjonalny sprzęt

DJ na wesele jest profesjonalistą, który specjalizuje się w odtwarzaniu muzyki oraz prowadzeniu zabawy weselnej. Do jego obowiązków, oprócz puszczania ustalonych utworów należy także zachęcanie gości do wspólnej zabawy na parkiecie, integrowanie ze sobą weselników, zapowiadanie zabaw i kolejnych punktów programu weselnego oraz dedykowanie zamawianych przez gości utworów. Wszystko to wymaga odpowiedniego przygotowania, obycia scenicznego, sympatycznego usposobienia oraz zamiłowania do swojej pracy.
Podstawowymi narzędziami pracy DJ-a jest profesjonalny sprzęt. Należy do niego mikser, mikrofon, gramofon, odtwarzacz CD oraz laptop. Niektórzy DJ-e pracują także na własnych głośnikach, oświetleniu, a nawet takich akcesoriach, jak wytwornice dymu, projektory multimedialne oraz ekrany. Posiadanie takiego sprzętu gwarantuje realizację usługi na najwyższym poziomie oraz zdecydowanie podnosi jej profesjonalizm. Warto stawiać na współpracę z DJ-ami, którzy zapewniają cały potrzebny sprzęt we własnym zakresie i co więcej gwarantują jego niezawodność.

Profesjonalne prowadzenie zabawy weselnej

DJ na wesele zdecydowanej większości osób kojarzy się z profesjonalistą, który spędza całą imprezę za konsolą lub przed ekranem swojego laptopa, a rezultatem jego pracy jest muzyka. Oprawa muzyczna płynąca z głośników to jedynie wierzchołek góry lodowej i zaledwie jeden z elementów pracy profesjonalnego DJ. Oprócz tego, DJ jest w stanie podpowiedzieć parze, jak ustalić przebieg zabawy oraz wskazać te elementy, które powinny się na niej pojawić o określonej porze. Praca DJ-a zwykle rozpoczyna się w chwili pojawienia się pary na sali weselnej, a kończy w momencie, kiedy ostatni z gości zejdzie z parkietu.
Oprócz prowadzenia zabawy, DJ na wesele jest w stanie zaproponować własny, starannie dobrany repertuar, który perfekcyjne sprawdza się na tego typu imprezach. Co więcej, możliwe jest jego modyfikowanie, co pozwala na lepsze dostosowanie weselnej playlisty do potrzeb oraz preferencji muzycznych pary i gości. Muzyka jest dopasowywana nie tylko do klimatu wesela, ale także poszczególnych jego etapów – podczas jedzenia grana jest stonowana muzyka w tle, zabawom towarzyszą biesiadne przyśpiewki, a wesele może zostać dodatkowo urozmaicone takimi atrakcjami, jak np. piosenka na zamówienie czy konkurs karaoke. Profesjonalny DJ nie będzie miał problemów ustaleniu wspólnie z parą przebiegu całej zabawy oraz dostosowaniu do niej swojego występu.
Partnerem artykułu jest portal ślubny Wesele z klasą – Twoje profesjonalne wsparcie w organizacji ślubu i wesela.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki