Logo Przewdonik Katolicki

Caritas Polska otwiera serwis charytatywny

| 19.08.19r

Caritas Polska stworzyła program charytatywny Uratuję Cię. W serwisie uratujecie.pl zbieramy pieniądze dla osób chorych i dotkniętych przez los. Dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach zbiórek internetowych ratujemy życie i zdrowie ludzi. Ty też możesz pomóc!

Gdy ktoś błaga o ratunek, potrzebna jest natychmiastowa reakcja. 4-letnia Kasia zbiera na operację nóg. Urodziła się z rzadką chorobą genetyczną i bez operacji nie będzie chodzić. Karina ma guza mózgu. Jedyną szansą na życie dla Kariny jest kosztowne leczenie onkologiczne i rehabilitacja. Edyta cierpi na miopatię i żyje w ciągłym bólu. Uratować ją może przeszczep komórek macierzystych. Takich osób jest więcej. Wszyscy oni bardzo potrzebują naszego wsparcia.
Teraz pomaganie stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Caritas Polska uruchomił charytatywny serwis zbiórek internetowych uratujecie.pl.

Dzięki środkom ze zbiórek możemy pomóc w sfinansowaniu kosztownej operacji, drogiego leku, czy w odbudowie spalonego domu. Od lat Caritas robi wszystko, by pomagać jak najbardziej efektywnie. Ratowanie osób w potrzebie to niezmiennie misja organizacji, a internet to nowoczesne narzędzie, które w tym pomaga. Wystarczy wejść na stronę uratujecie.pl i przekazać darowiznę na wybraną zbiórkę. Każda, nawet niewielka kwota zmienia życie osób w potrzebie.

Jak pomagać?
Sposobów przekazywania datków jest kilka. Z pewnością znajdziesz dla siebie wygodną formę:

  • Możesz wesprzeć konkretne osoby bezpośrednio na stronie uratujecie.pl
  • Możesz przekazać datek na działanie serwisu: SMS-em o treści WSPIERAM na nr 72052 (koszt połączenia 2,46 z VAT),
  • lub przelewem o tytule WSPIERAM na konto: 47 1160 2202 0000 0003 2305 9331.

 
Jak jeszcze możesz pomóc?
Opowiedz o zbiórce bliskiej twojemu sercu swojej rodzinie, znajomym, sąsiadom, kolegom z pracy i osobom z Twojej parafii. Udostępnij zbiórkę w mediach społecznościowych. Zaangażuj się w zbiórki jako firma lub organizacja. Zostań wolontariuszem Caritas i włącz się w przygotowanie wydarzeń dotyczących zbiórki. Podziel się swoją wiedzą, kontaktami i czasem. Wspieraj modlitwą.
To działa!

Uratujecie.pl to znacznie więcej niż standardowy serwis internetowy. Budujemy społeczność ludzi pomagających w internecie i w realu. W działania na rzecz podopiecznych serwisu angażuje się najbliższe otoczenie potrzebujących: rodzina, przyjaciele, sąsiedzi i parafianie. Powstają w ten sposób kręgi pomocy, które stopniowo poszerzają swoje zasięgi np. o kolegów ze szkoły, mieszkańców miejscowości, grupy w mediach społecznościowych. Chodzi o to, by informacja o zbiórce dotarła do jak największej liczby osób i inspirowała działania na rzecz zbiórek. To może być organizacja koncertu charytatywnego, przedstawienia, aukcji czy pikniku.

Cieszymy się, że działania na rzecz potrzebujących podejmowane w ramach zbiórek są skuteczne, a włożony wysiłek owocuje sukcesami. Dzięki hojności darczyńców jedna z podopiecznych serwisu - Klaudia, na uratujecie.pl zebrała pieniądze na nową protezę, dzięki której może nadal studiować, żyć normalnie i udzielać się w wolontariacie. Udało się kupić kosztowny lek dla Haliny, która cierpi na stwardnienie zanikowe boczne i dofinansować odbudowę domu Edyty i Wojtka, którzy w pożarze stracili cały dorobek życia. Takich historii jest więcej, dają siłę i radość nie tylko otrzymującym pomoc, ale też pomagającym.
 
Kto może zostać beneficjentem zbiórki?
Ty także możesz zostać beneficjentem zbiórki prowadzonej przez uratujecie.pl. Jeżeli jesteś osobą chorą, w trudnej sytuacji życiowej, skontaktuj się z najbliższym diecezjalnym oddziałem Caritas. Po dostarczeniu wymaganych dokumentów i wskazaniu osób w środowisku lokalnym, chętnych, by zaangażować się w promowanie zbiórki, będzie można  poprosić o pomoc darczyńców serwisu uratujecie.pl

Bądź na bieżąco
Przejrzysta i intuicyjna w nawigacji strona uratujecie.pl, pozwala poznać historie podopiecznych serwisu, ich potrzeby i stan zbiórek. Ale to nie jedyne źródło informacji. Zespół serwisu jest w stałym kontakcie z podopiecznymi i na bieżąco informuje o ich sytuacji w mediach społecznościowych: na profilu na Facebooku oraz kanale na You Tube.
Wejdź na uratujecie.pl, poznaj historie podopiecznych serwisu, dołącz do społeczności ratujących. Radość i satysfakcja płynące z pomagania? Bezcenne!

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki