Logo Przewdonik Katolicki

Papież wylądował!

Szymon Bojdo | 27.07.16r
Logo Światowych Dni Młodzieży

Już jest! Papież Franciszek wylądował właśnie na lotnisku w podkrakowskich Balicach!

Papież Franciszek wylądował w Polsce. Z Rzymu wyleciał z kilkuminutowym opóźnieniem, ale do Krakowa przybył punktualnie. 

Na lotnisku powitała go kompania reprezentacyjna Wojska Polskiego, przedstawiciele władz państwowych z prezydentem Andrzejem Dudą na czele, hierarchowie Kościoła katolickiego, przywódzcy religijni innych wyznań. Na płycie lotniska na Franciszka oczekiwało setki młodych ludzi z flagami różnych krajów. 

Witamy Cię Ojcze Święty! 

 Jest godzina 16:07 Papież wyszedł z samolotu.  Ciekawe co powie Ojciec Święty. Wita go kard. Stanisław Dziwisz i prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką! ŚDM- zaczynamy!


Po odegraniu hymnów Watykanu ( "Marsz papieski") i Polski papież odebrał honory wojskowe. "Czołem żołnierze!" powiedział Franciszek. "Czołem wasza Świątobliwość" - zakrzyknęli wojskowi. 
Potem nastąpiły powitania z panią premier Beatą Szydło, ministrami i urzednikami państwowymi. Papież poświęca każdemu chwilkę na rozmowę. 
Nastepnie kardynał Nycz przedstawił delegację watykańską prezydentowi Dudzie

16:25 Po raz pierwszy w obecności papieża Franciszka zabrzmiał hymn Światowych Dni Młodziezy - Błogosławieni Miłosierni
 


Następnie papież wsiadł do samochodu i przejechał wśród tłumu zgromadzonego na plycie lotniska. 
 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki