Logo Przewdonik Katolicki

Finanse do wymiany

Kurier PAP/SB | 28.09.16r
Fot.PAP/P.Supernak/M.Obara

Rząd przyjął projekt budżetu na 2017 r. - poinformowała na konferencji prasowej premier Beata Szydło. Zapewniła, że są w nim pieniądze na Program 500+, na darmowe leki dla seniorów, minimalne emerytury i koszty reformy emerytalnej.

"Budżet na rok 2017 został dzisiaj przyjęty. On zostanie skierowany do parlamentu, mamy czas do piątku. Jeszcze pewne poprawki, pewne zmiany zostały dzisiaj zaakceptowane. Prace w Ministerstwie Finansów będą na ten temat trwały" - poinformowała.

Dodała, że w projekcie zagwarantowano też środki na pokrycie skutków finansowych dotyczących reformy emerytalnej; nad projektem prezydenckim trwają prace w Sejmie.
Szefowa rządu poinformowała, że podjęła decyzję o powołaniu Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów na czele z wicepremierem Morawieckim.
Minister Morawiecki zostaje również w związku ze zmianą strukturalną powołany na stanowisko ministra finansów - dodała Szydło.

Jak mówiła, Morawiecki ma łączyć stanowiska ministra rozwoju i finansów. "W związku z tym oczywiście odwołany zostaje pan minister Szałamacha ze swojej funkcji" - zaznaczyła premier.

"Podjęłam również decyzję o utworzeniu centrum analiz rozwojowych ośrodka planowania studiów strategicznych, który będzie umieszczony przy premierze, tutaj, w kancelarii rozpoczniemy prace nad tym ośrodkiem i to będzie również w najbliższym czasie" - powiedziała Szydło.
Premier poinformowała również o zmianach w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Minister w kancelarii premiera Adam Lipiński - jak powiedziała Szydło - zastąpi Wojciecha Kaczmarczyka na stanowisku pełnomocnika ds. równego traktowania oraz społeczeństwa obywatelskiego.

Premier Szydło powiedziała, że powołała na sekretarza stanu w KPRM Grzegorza Schreibera.
"Zmiany w rządzie wynikają wprost z programu PiS. W programie PiS, a więc w programie, który realizuje obecnie rząd, jest wyraźnie wskazane, że ośrodkiem nadzoru i koordynowanie spraw gospodarczych w rządzie jest ministerstwo rozwoju" - powiedziała szefowa rządu.
"Ministerstwo rozwoju przyjmuje na siebie większość ciężaru dotyczącego spraw związanych z gospodarką" - dodała.

Szydło podkreśliła, że rząd realizuje "bardzo ambitny program odpowiedzialnego rozwoju, program, z którym wszyscy wiążemy ogromne nadzieje, ale zdajemy sobie sprawę, że potrzebna jest nie tylko determinacja, ale też są potrzebne narzędzia". "Jesteśmy już po etapie konsultacji i przygotowywania strategii, teraz przyszedł czas na konkretne działania i wprowadzenie już konkretnych rozwiązań w życie" - podkreśliła.

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki