Logo Przewdonik Katolicki

Rodzina priorytetem Caritas w roku 2015

KAI | 02.01.15r

W tym roku priorytetem dla Caritas jest rodzina.

- Idąc za wezwaniem ojców synodalnych, chcemy towarzyszyć rodzinie, szukać systemowych rozwiązań oraz efektywnego wsparcia tej pierwszej szkoły miłości. Rok 2015 będzie czasem dyskusji nad Relacją i Orędziem III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który obradował w październiku br. pod hasłem: "Wyzwania duszpasterskie związane z rodziną w kontekście ewangelizacji" – przypomina ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, dodając, że Caritas w Polsce otacza troską i wsparciem rodziny i jej członków od poczęcia do naturalnej śmierci.
Rok 2015 będzie dla tej organizacji okazją do świętowania z osobami, które otrzymały pomoc oraz do postawienia sobie pytania o nowe zadania. - Zawsze bowiem człowiek będzie potrzebował drugiego człowieka – podkreśla ks. Subocz. W tym roku największa kościelna organizacja charytatywna będzie obchodziła 25-lecie swojej posługi na rzecz potrzebujących. Jej priorytetem w 2015 r. będzie rodzina.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki