Logo Przewdonik Katolicki
zdjecie

Błażej Tobolski

Redaktor odpowiedzialny za dodatek poznański

Absolwent teologii i historii na UAM w Poznaniu

Uwolnić Asię!

24.04.15r

Wstrząsająca historia chrześcijanki z Pakistanu, skazanej na śmierć za rzekome bluźnierstwo w stosunku do proroka Mahometa, poruszyła miliony osób na całym świecie. Co możemy zrobić, żeby ocalić jej życie?

Do zastanowienia się nad odpowiedzią na to pytanie prowokuje nas Kondrat-Media, dystrybutor filmu „Uwolnić Asię Bibi”, który w ten weekend wyświetlany będzie w kinach w największych miastach w Polsce (ich listę i godziny seansów znajdziemy na www.kondrat-media.pl). Asia Bibi od sześciu lat przetrzymywana jest w pakistańskim więzieniu i w każdej chwili może zostać stracona. Nadsyłane z całego świata w jej sprawie petycje pozostają bez odpowiedzi. Bez skutku nawoływał do jej uwolnienia także papież Benedykt XVI. Salman Taseer, gubernator Pendżabu, muzułmanin, po odwiedzeniu Asii Bibi w więzieniu i krytycznych wypowiedziach na temat prawa o bluźnierstwie, został zabity przez własnego ochroniarza. Shahbaz Bhatti, chrześcijański Minister do Spraw Mniejszości za to, że wstawiał się za Asią Bibi, również został brutalnie zamordowany. Mimo to, nie możemy milczeć!

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki