Logo Przewdonik Katolicki

Choć skrawek nieba

Małgorzata Seklecka
Fot.

Jedni po to, by w modlitwie dziękować Bogu i Maryi za wytrwanie w wolności od piekła nałogu. Drudzy by prosić o pomoc, wsparcie w trudach walki z uzależnieniem. Wraz z nimi ci, którzy ostatkiem sił uchwycili się nadziei wbrew nadziei. Chcący uwierzyć w skuteczność działania łaski Bożej. Tysiące osób przybędzie wkrótce do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Jedni po to, by w modlitwie dziękować Bogu i Maryi za wytrwanie w wolności od piekła nałogu. Drudzy – by prosić o pomoc, wsparcie w trudach walki z uzależnieniem. Wraz z nimi ci, którzy ostatkiem sił uchwycili się nadziei wbrew nadziei. Chcący uwierzyć w skuteczność działania łaski Bożej. Tysiące osób przybędzie wkrótce do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

 Pod hasłem „Tobie powierzam się” w dniach 25–26 lipca odbędą się w Licheniu XXII Ogólnopolskie Spotkania Trzeźwościowe (dalej OST), nazywane Mityngiem pod Gwiazdami. Czytelniku! Jeśli w twej rodzinie, wśród znajomych jest osoba uzależniona od nałogu, przekonaj ją do  udziału w tym spotkaniu. Jeśli możesz, przyjedź razem z uzależnionym, dodaj mu otuchy. Może dzięki twej pomocy ujrzy on choć skrawek nieba?

W pierwszym dniu odbędzie się mityng AA (Anonimowi Alkoholicy) i  mityng DDA (Dzieci Anonimowych Alkoholików). Nazajutrz, po Drodze Krzyżowej, nastąpi m.in. prezentacja książki Henryka Krzoska Bóg znalazł mnie na ulicy i co z tego wynikło. Autor, niepijący alkoholik, kiedyś dał sobie wytatuować na ręce słowa: „Urodziłem się, by tworzyć piekło na ziemi”. I stworzył: żonie, synom, sobie. Wylądował w więzieniu, później na ulicy. Pewnie umarłby z głodu i wychłodzenia, gdyby nie pomoc „ludzi od Jezuska”, jak wtedy nazywał katolików.

Na program OST złożą się Msze św., nabożeństwa, katechezy, prelekcje, warsztaty wsparcia, świadectwa. Na mityngach spotkają się anonimowi alkoholicy, narkomani, hazardziści, palacze, żarłocy, uzależnieni od seksu, pogrążeni w depresji, zadłużeni, ich bliscy i przyjaciele. Każdy będzie mógł się wyspowiadać, spotkać się z psychologiem, terapeutą uzależnień, doradcą rodzinnym, z wolontariuszami. W niedzielę 27 lipca o godz. 7.30, przed Cudownym Wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej sprawowana będzie Msza św. w intencji uczestników OST.

Dziękujmy Bogu za niestrudzonych organizatorów Ogólnopolskich Spotkań Trzeźwościowych: księży marianów i wiernych świeckich zrzeszonych w Licheńskim Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.  

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki