Logo Przewdonik Katolicki

Musicie być mocni!

Mirosław Sobiech
Fot.

Czy pierwszą, historyczną pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, która odbyła się 35 lat temu, da się zamknąć w jednym tylko słowie? Uczynił to sam Ojciec Święty, który żegnając się rodakami na Błoniach w Krakowie, jednego szczególnego wyrażenia użył kilka razy, a było to słowo umocnienie.

Czy pierwszą, historyczną pielgrzymkę Jana Pawła II do Polski, która odbyła się 35 lat temu, da się zamknąć w jednym tylko słowie? Uczynił to sam Ojciec Święty, który żegnając się rodakami na Błoniach w Krakowie, jednego szczególnego wyrażenia użył kilka razy, a było to słowo „umocnienie”.

Zanim jeszcze rozpoczęła się wizyta papieża Polaka w Ojczyźnie, było jasne, że na trasie jego podroży po kraju (2–10 czerwca 1979 r.) szczególnym miejscem będzie ukochany Kraków, gdzie od 1958 r. był biskupem pomocniczym, a od roku 1964 r. aż do wyboru na papieża – metropolitą, przez trzy lata jako arcybiskup, a potem jako kardynał. Nie było też wątpliwości, że w stolicy Małopolski padną ważne, znamienne słowa Ojca Świętego, które usłyszy cały kraj i które poruszą słuchaczy. Tak właśnie się stało.

 

Pełne teksty artykułów „Przewodnika Katolickiego” w Internecie ukazują się po 10 dniach od daty wydania drukiem.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki