Logo Przewdonik Katolicki

Medal dla radia

K.T.
Fot.

Sympatycy, przyjaciele i członkowie Fundacji Pomocy Humanitarnej ?Redemptoris Missio? 21 kwietnia tradycyjnie już wypełnili po brzegi Aulę UAM.

Doroczny koncert charytatywny fundacji, który odbył się tego dnia, jest bowiem wyjątkowym wydarzeniem. Składa się na niego nie tylko muzyka w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych pod dyr. mjr. Pawła Joksa, ale również barwne relacje wolontariuszy fundacji. W tym roku o swojej pracy wśród trędowatych w Indiach opowiadała studentka medycyny Kinga Zastawna. Z kolei Konrad Rylski, stomatolog, twórca projektu ?Dentysta w Afryce?, realizowanego we współpracy z fundacją, przyznał, że przez półtora roku w jego ramach usunięto w Kamerunie ponad 2,5 tys. zębów. Co roku koncert charytatywny stanowi również piękną oprawę dla wręczenia medalu ?Tym, którzy czynią dobro?, przyznawanego przez Radę i Zarząd Fundacji osobom i instytucjom, które w istotny sposób przyczyniły się do tworzenia dzieła misyjnego. W tym roku uhonorowano nim redakcję Radia Emaus, które m.in. umożliwia wolontariuszom fundacji przygotowywanie programu ?Misyjny Atlas Świata?. ? Tak do końca nie wiem, czy zasłużyliśmy na tę nagrodę, bo jesteśmy tylko pośrednikiem. Gdyby bowiem nie fundacja i osoby, które ją tworzą, nie moglibyśmy jako radio wspierać tylu inicjatyw misyjnych ? stwierdził, odbierając nagrodę, ks. Maciej Karol Kubiak (na zdjęciu), redaktor naczelny Radia Emaus. Podkreślił przy tym, że jest ona potwierdzeniem prawdy, iż dobro trzeba czynić razem. Honorowym patronatem koncert objął m.in. abp Stanisław Gądecki, którego reprezentował ks. prałat Jan Stanisławski. W wygłoszonym słowie zauważył on, że w Fundacji ?Redemptoris Missio? splatają się ze sobą najgłębsza wiara i misyjność, która powinna być cechą właściwą każdemu chrześcijaninowi, oraz wolontariat, a także wszystko, co jest charakterystyczne dla dynamizmu chrześcijańskiego i nowej ewangelizacji.

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki