Logo Przewdonik Katolicki

Życzenia Biskupa Włocławskiego Alojzego Meringa i redakcji Ładu Bożego

PK
Fot.

Pan zmartwychwstał i jest z nami

 

 
Szanowna Redakcjo, Drodzy Czytelnicy „Ładu Bożego”!
Tegoroczny Wielki Post i święta Zmartwychwstania Pańskiego są dla nas, wierzących, czasem wyjątkowym. W Roku Wiary zostaliśmy zaproszeni do przeżycia tajemnicy Kościoła, którego jedynym Panem jest Jezus Chrystus – ukrzyżowany i zmartwychwstały Pan świata, Odkupiciel człowieka.
Najpierw usłyszeliśmy o ustąpieniu z urzędu biskupa Rzymu papieża Benedykta XVI. W duchu wdzięczności za Jego pontyfikat modliliśmy się intensywnie i z głęboką wiarą o pasterza, który dalej będzie prowadził Kościół i umacniał braci w wierze. Wybór Ojca Świętego Franciszka, wbrew różnym spekulacjom, unaocznił nam działanie Ducha Świętego w Kościele. W takim kontekście, w kontekście wiary, przeżywamy Święta Wielkanocne.
Idąc za słowami Ojca Świętego z pierwszych dni nowego pontyfikatu, gdy papież Franciszek powiedział: „Kiedy idziemy bez krzyża, gdy budujemy bez krzyża i kiedy wyznajemy Chrystusa bez krzyża, nie jesteśmy uczniami Pana”, życzę całej wspólnocie naszej diecezji:  kapłanom, osobom konsekrowanym i wiernym świeckim głębokiego i radosnego przeżycia Wielkanocy. Przeżycia kierującego serca ku zmartwychwstałemu Panu, obecnemu i żyjącemu w Eucharystii. Niech jaśniejący blaskiem chwały Chrystus, Zbawiciel świata i każdego człowieka, umacnia naszą wiarę, otacza opieką, wprowadza w serca pokój, miłość i pewność, że On jest jedyną nadzieją człowieka.
Redakcji „Ładu Bożego”, jej Współpracownikom i Czytelnikom z serca błogosławię.
† Wiesław Alojzy Mering
biskup włocławski
 
 
Alleluja! Biją dzwony,
Głosząc w świata wszystkie strony,
że zmartwychwstał Pan.
Radosne bicie kościelnych dzwonów niesie zbawienną wieść: po dniach męki i śmierci na krzyżu, po dniach złożenia w grobie, Chrystus powstał z martwych. Jak głosi hymn jutrzni Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego: „Zwyciężył płacz i cierpienie, pokruszył piekła kajdany”. Odkupieni Jego drogocenną Krwią, zostaliśmy powołani do nowego życia.
Drogim Czytelnikom i ich rodzinom życzymy łask Bożych: wzrastania w niezachwianej wierze, ufnej nadziei, w wielkiej miłości do Boga i bliźnich. Niech Zmartwychwstały Chrystus darzy błogosławieństwem, radością, zdrowiem i siłami potrzebnymi do pokonywania codziennych trudności.
Błogosławionych świąt!
Redakcja

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki