Logo Przewdonik Katolicki

Otwarcie Roku Wiary

Ks. Piotr Gąsior
Fot.

Otwarcie Roku Wiary bardzo ważne dla jego przeżywania odbędzie się w Rzymie oraz w każdej diecezji w czwartek 11 października, czyli w 50. rocznicę rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II.

Otwarcie Roku Wiary – bardzo ważne dla jego przeżywania – odbędzie się w Rzymie oraz w każdej diecezji w czwartek 11 października, czyli w 50. rocznicę rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II. Również w parafii ten dzień będzie właściwym dniem inauguracji Roku Wiary. Jednak ze względu na to, że w czwartek tylko niewielkie grono osób będzie mogło uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu, proponuje się przeżyć obrzęd otwarcia również w niedzielę 14 października.

 

Otwarcie, a nie rozpoczęcie

Sugeruje się nam, aby nie mówić o „rozpoczęciu Roku Wiary” tylko właśnie o „otwarciu Roku Wiary”. Słowo „otwarcie” ma tu podwójne znaczenie. Z jednej strony mówi o tym, że wiara otwiera przed nami Boży świat, w który powinniśmy odważnie wejść, a z drugiej strony przypomina, że ta sama wiara skłania nas do szerszego otwarcia własnego życia na Boga.  Przeżycie „otwarcia” może się stać w kolejnych tygodniach coraz szerszym „otwieraniem”, a więc coraz lepszym poznawaniem Bożego świata, do którego jesteśmy zaproszeni, i coraz radośniejszym otwieraniem dla Jezusa drzwi własnego serca.

Przemyślany program

Cały program Roku Wiary został podzielony na cztery etapy, o których można dokładnie poczytać na diecezjalnej stronie http://rokwiary.diecezja.pl/. Natomiast najbliższe tygodnie aż do Adwentu mają nas zachęcić do troski o swoją wiarę według następujących tematów: Dziękczynienie za dar wiary, Przeproszenie za niedowiarstwo, Uczczenie świadków wiary, Prośba o przymnożenie wiary – słowo, sakramenty i wspólnota, Wyznanie wiary.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki