Logo Przewdonik Katolicki

Archidiecezja naszym domem

Paweł Piwowarczyk
Fot.

Z tym hasłem na ustach i w sercu przybędą do Kalwarii Zebrzydowskiej rodziny z całej archidiecezji.

Z tym hasłem na ustach i w sercu przybędą do Kalwarii Zebrzydowskiej rodziny z całej archidiecezji.

Tydzień po czterdziestej pielgrzymce Ruchu Światło-Życie do Kalwarii przyjadą rodziny na swoją jubileuszową dwudziestą pielgrzymkę, by prosić o błogosławieństwo na kolejny rok szkolny dla swoich dzieci, dla siebie nawzajem.

 

Wierność gwarancją

W Kalwarii pielgrzymi będą odnawiać przyrzeczenia złożone na chrzcie św. To samo uczynią wierni w każdej parafii archidiecezji krakowskiej. – By archidiecezja była naszym domem, najpierw Bóg musi zamieszkać w każdej rodzinie. Dlatego małżonkowie będą prosić, aby współmałżonek był nie tylko ich przyjacielem, ale też przyjacielem Chrystusa. Wierność zobowiązaniom chrztu św. jest gwarancją przyjaźni małżeństwa i rodziny z Chrystusem – mówi ks. Jacek Konieczny, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

 

Odnaleźć miejsce

Parafie zachęcane są do tego, aby przy pomocy duszpasterzy, sióstr zakonnych, doradców życia rodzinnego i katechetów przed pielgrzymką, jako przygotowanie, przeprowadzili w swoich świątyniach Dni Modlitwy o Świętość Rodzin. Do tej świętości wzywał Jan Paweł II, za którego beatyfikację pielgrzymi wyrażą wdzięczność na kalwaryjskim wzgórzu. Bardzo ważne jest hasło pielgrzymki, które tłumaczy w zaproszeniu na pielgrzymkę ks. Jacek Konieczny: – W czasie Drogi Krzyżowej, rozważając prawdę o Kościele – naszym domu, będziemy otwierać nasze serca na przyjęcie prawdy, że archidiecezja nie jest tylko instytucją kościelną, lecz domem, w którym każdy z nas musi odnaleźć swoje miejsce.

 Program XX  Pielgrzymki Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej  – 9 września 2012 r.

godz. 8.00 – wyjście z klasztoru na Drogę Krzyżową

godz. 9.00 – Droga Krzyżowa (od Piłata)

godz. 11.00 – Msza św. sprawowana przez  kard. Stanisława Dziwisza. Na zakończenie Mszy św. błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki