Logo Przewdonik Katolicki

Świętość dostępna dla każdego

Katarzyna Łakomiak
Fot.

W czerwcowej modlitwie w intencji rodzin i obrony życia poczętego uczestniczyła Gianna Emanuela Molla, najmłodsza córka św. Gianny Beretty Molli.


 

To było wyjątkowe święto. W czwartek 2 czerwca bazylika św. Józefa w Kaliszu wypełniła się tłumem wiernych, którzy przybyli, aby zapatrzeni w przykład Świętej, uczyć się, jak żyć i troszczyć się o rozwój i duchowy wzrost swoich rodzin. Przypomnijmy, że comiesięczną modlitwę w intencji rodzin i obrony życia zapoczątkowano w Kaliszu siedem lat temu, 3 czerwca 2004 r., wprowadzeniem do bazyliki relikwii św. Gianny Beretty Molli.

 

Spośród wielu świętych matek

Gianna Emanuela dała w Kaliszu wzruszające świadectwo świętości życia swojej matki. Przede wszystkim, jak zauważyła, wszyscy: „mamy obowiązek, by dar życia chronić i czcić, szanować i go bronić”, natomiast w świętości swojej matki dostrzega rodzaj szczególnego wybrania przez Boga. – Wybrał ją spośród wielu świętych matek, które znajdują się w niebie, aby była nie tylko przykładem dla matek, ale i dla młodych, narzeczonych, małżonków, rodzin, lekarzy, także dla zakonnic, zakonników i kapłanów – mówiła Gianna Emanuela, podkreślając, że zawsze się wzrusza, kiedy dowiaduje się o rozlicznych łaskach uzyskanych od Boga przez ludzi, którzy wzywali wstawiennictwa jej matki.

 

Wyśpiewać pieśń dla życia

Córka Świętej przypomniała także słowa bł. Jana Pawła II, który nazwał życie jej matki „pieśnią dla życia”. – Całe życie mojej mamy było prawdziwym hymnem dla życia, hymnem radości, hymnem miłości do Matki Bożej i do Pana Boga – stwierdziła Gianna Emanuela, dodając, że był to także hymn radości dla rodziny, dla bliźnich, dla chorych, których leczyła, ukochanego męża i dzieci. – Moja mama ukoronowała swoje życie, oddając je, abym ja mogła zobaczyć ten piękny świat – przyznała. Wskazała przy tym, że jest to świętość dostępna dla każdego, którą zyskuje się dzięki takim narzędziom, jak: sakramenty, modlitwa, zaangażowanie w życie Kościoła i pomoc potrzebującym. Przyznała też, że podjęła próbę, aby jej życie mogło stać się naturalnym przedłużeniem życia jej świętej matki.

 

Żywa relikwia

Ukoronowaniem spotkania była uroczysta Eucharystia, której przewodniczył metropolita przemyski abp Józef Michalik, a na jej zakończenie zawierzono sprawy rodzin i życie nienarodzonych opiece i wstawiennictwu św. Józefa. Głos zabrał również pasterz Kościoła kaliskiego bp Stanisław Napierała. Wyraził m.in. radość z obecności Gianny Emanueli, a zwracając się do córki Świętej, powiedział: – Dzisiaj ośmielam się powiedzieć, że pani tu weszła jako „żywa relikwia”. Dziękujemy i cieszymy się, że dała pani świadectwo o swojej świętej mamie z wielką radością i siłą przekonywania.

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki