Logo Przewdonik Katolicki

Z peregrynacji Krzyża ŚDM

Paweł Janicki
Fot.

Krzyż Światowych Dni Młodzieży fascynuje dziesiątki tysięcy młodzieży poszukującej wzoru wiary i autorytetu. Wiele mieszkańców diecezji włocławskiej nie pojedzie do Madrytu. Przeżyciem w duchu wiary jest dla nich modlitwa i dotknięcie peregrynującej po parafiach kopii Krzyża ŚDM.

 

 

 

W dekanacie dobrskim spotkanie wiernych z krzyżem trwało od 11 do 17 maja. Witali go kapłani, młodzież, członkowie kół różańcowych, poczty sztandarowe OSP i inni liczni wierni. Na wielu twarzach zauważyłem łzy wzruszenia.

Bł. Jan Paweł II, papież, pozostaje autorytetem dla młodzieży. Za znamienne w tej mierze uważam słowa uczennicy klasy trzeciej gimnazjum: „Bardzo chciałam uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży. Wiele czytałam o nich. Niestety, nie stać mnie na wyjazd do Madrytu. Silnym przeżyciem było dla mnie dotknięcie krzyża, który pobłogosławił nasz Ojciec Święty. To tak, jakby dotknąć samego papieża!”.

W kościołach dekanatu dobrskiego, pod Krzyżem ŚDM odprawiane były Msze św., nabożeństwa majowe, Droga Krzyżowa. Katecheci – w miarę możliwości w ramach lekcji religii – adorowali krzyż wraz z uczniami. Być może najmilsza Bogu była  spontaniczna modlitwa najmłodszych: szczera, od serca. Na celebracjach nie zabrakło dzieci, które w tym roku przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Również dla nich spotkanie i pobożne przyjęcie czcigodnego krzyża było niezwykłym doświadczeniem. Oby niezapomnianym.


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki