Logo Przewdonik Katolicki

Znów przychodzimy do niego

Małgorzata Seklecka
Fot.

W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu uroczystości związane z beatyfikacją sługi Bożego Jana Pawła II rozpoczęły się 30 kwietnia Mszą św. o godz. 19.

 

 

 

Po Apelu Jasnogórskim pielgrzymi udali się przed pomnik Jana Pawła II, aby o godz. 21:37 zaśpiewać Barkę.

Następnie odbyła się procesja maryjna, a o północy Msza św. dziękczynna za dar życia i powołania Jana Pawła II,  po niej zaś rozpoczęło się modlitewne czuwanie. O godz. 3 nad ranem z bazyliki Matki Bożej Licheńskiej do miejsca objawień w Lesie Grąblińskim wyruszyła procesja dziękczynna za obecność Ojca Świętego w Licheniu. Dodajmy, że w nocy z 30 kwietnia na 1 maja, od godz. 23 do godz. 4 otwarty był apartament papieski, po którym zwiedzających oprowadzał przewodnik. Apartament można było zwiedzać również 1 maja, w godz. od 14 do 20.

Dzięki ekranowi projekcyjnemu i telebimom ustawionym w bazylice i na zewnątrz księża marianie umożliwili wiernym uczestnictwo w Mszy św. beatyfikacyjnej transmitowanej w Niedzielę Miłosierdzia, 1 maja,  z Rzymu. Po uroczystości odsłonięto okazały (6,30x8,00 m) wizerunek nowego błogosławionego. Zostanie on umieszczony na frontonie bazyliki Matki Bożej Licheńskiej.

Jako pielgrzym, papież Jan Paweł II przybył do Lichenia w czerwcu 1999 r. Podczas nabożeństwa pobłogosławił wznoszoną świątynię, o której powiedział, że w swoim rozmachu architektonicznym jest wyrazem wiary i miłości do Maryi i Jej Syna, i dodał: „Bogu niech będą dzięki za tę świątynię”.


 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki