Logo Przewdonik Katolicki

Zakaz palenia papierosów

Janusz Świerczyński
Fot.

Od 15 listopada 2010 r. wchodzi w życie Ustawa z dnia 8 kwietnia 2010 roku o zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych oraz o Państwowej Inspekcji Sanitarnej /Dz. U. Z 2010 r. nr 81, poz. 529/.


 

Wprowadzono tym samym ustawowy generalny zakaz palenia wyrobów tytoniowych w różnych obiektach użyteczności publicznej. Wyznaczenie palarni jest dopuszczalne w hotelach, na uczelniach, w zakładzach pracy, lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, w obiektach obsługi podróżnych, oraz domach pomocy społecznej i spokojnej starości.  Palarnia powinna mieć odpowiednią wentylację lub system filtracji. Palenie papierosów w miejscach zabronionych może skończyć się grzywną do 500 zł. Nadal zakazana jest sprzedaż wyrobów tytoniowych osobom do lat 18.

Przypomnę, że według badań dym wydostający się przy paleniu papierosów zawiera 35 razy więcej dwutlenku węgla i 4 razy więcej nikotyny niż dym wciągany przez palacza.      

 

 

Komentarze

Zostaw wiadomość

 Security code

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki