Logo Przewdonik Katolicki

"Drodzy młodzi, wzywam was!"

Dorota Danielak
Fot.

W dniu comiesięcznych modlitw w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II, 16 listopada, w Szkole Podstawowej w Niszczewach (par. św. Wojciecha w Zbrachlinie) odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o życiu Ojca Świętego pt. Szukałem was, a wy teraz przyszliście do mnie. Do konkursu włączyli się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Ciechocinka, Konecka, Lubania,...

W dniu comiesięcznych modlitw w intencji Sługi Bożego Jana Pawła II, 16 listopada, w Szkole Podstawowej w Niszczewach (par. św. Wojciecha w Zbrachlinie) odbył się III Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o życiu Ojca Świętego pt. „Szukałem was, a wy teraz przyszliście do mnie”.

Do konkursu włączyli się uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Ciechocinka, Konecka, Lubania, Niszczew, Raciążka, Stawek i Zbrachlina. Przewodniczącym jury był diecezjalny wizytator nauki religii ks. Tadeusz Szczepaniak, członkami: proboszcz par. w Zbrachlinie ks. Henryk Chabasiński, wójt gminy Waganiec Piotr Marciniak, dyrektorka SP w Niszczewach Mirosława Grzegórska oraz katechetki: Agnieszka Mariańska i s. Joanna Kierbiec.

Decyzją jury konkurs wygrały Iwona Kozińska i Ewelina Kaczorowska (gimnazjum Zbrachlin, katechetka Dorota Danielak). Drugie miejsce przypadło Damianowi Bułakowi i Dawidowi Sitniewskiemu (gim. Ciechocinek, s. Joanna Kierbiec), trzecie – Oktawii Drużyńskiej i Sylwii Murawskiej (SP Niszczewy, Iwona Drużyńska). Na kolejnych miejscach uplasowali się: Daniel Błażkiewicz i Piotr Rewers (gim. Raciążek, Barbara Sienkiewicz), Nicola Kokowicz i Dawid Kaźmierczak (gim. Lubanie, Barbara Kaźmierczak i ks. Dariusz Lewandowski), Magdalena Organiściak i Katarzyna Smardzewska (gim. Koneck, Iwona Drużyńska, Aleksandra Olszewska i Jakub Wawrzeńczak (SP Stawki, Agnieszka Marjańska).

Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród: dyrektorowi Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej ks. dr. Kazimierzowi Skoczylasowi i ks. proboszczowi Henrykowi Chabasińskiemu.

O tym, że Papież Jan Paweł II jest bardzo bliski sercom naszych uczniów, świadczy też przebieg Dnia Papieskiego, który odbył się w ZS w Zbrachlinie 9 października. Przygotowani przez Hannę i Tadeusza Szudzików oraz niżej podpisaną, uczniowie wystąpili dwukrotnie (w kościele i w szkole) w spektaklu pt. „Ojciec Święty bliski sercu każdego Polaka”.

Na kwiecień 2008 r. zaplanowaliśmy przeprowadzenie w ZS w Zbrachlinie międzyszkolnego konkursu wiedzy nt. życia patrona Polski św. Wojciecha.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki