Logo Przewdonik Katolicki

Świetni sportowcy świetni organizatorzy

PK
Fot.

Uczestnicy dotychczasowych bydgoskich Parafiad, młodzi piłkarze PKS Leśny drużyny, która w turniejach piłkarskich Międzynarodowych Finałów Parafiady Dzieci i Młodzieży w Warszawie w latach 2006-2007 zdobywała kolejno srebrny i złoty medal, kopiując niejako sukcesy klubu jako organizatora. Na zdjęciu: zawodnicy,...


Uczestnicy dotychczasowych bydgoskich „Parafiad”, młodzi piłkarze PKS „Leśny” – drużyny, która w turniejach piłkarskich Międzynarodowych Finałów „Parafiady” Dzieci i Młodzieży w Warszawie w latach 2006-2007 zdobywała kolejno srebrny i złoty medal, „kopiując” niejako sukcesy klubu jako organizatora. Na zdjęciu: zawodnicy, trenerzy, duszpasterze, opiekunowie i sponsorzy drużyny

Parafialny Klub Sportowy „Leśny” z Bydgoszczy spotkało niemałe wyróżnienie; klub zdobył pierwszą nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepszego Organizatora „Parafiady” Regionalnej w roku 2007!

„Parafiada” jest krajowym i międzynarodowym projektem zakonu pijarów. W mijającym roku do konkursu przystąpiło 29 organizatorów regionalnych „Parafiad” z całej Polski. W bydgoskiej imprezie sportowo-kulturalnej, która była edycją integracyjną, uczestniczyły 23 ekipy szkolne, parafialne i klubowe, a także dzieci i młodzież niepełnosprawna.

Więcej niż sport…
Realizowany pod hasłem „Ruch rzeźbi umysł, serce i ciało” projekt, wpisuje się w działania edukacyjne, wychowawcze, artystyczne, sportowe, charytatywne i profilaktyczne, których nadrzędnym celem jest wyrównywanie szans młodzieży, jej patriotyczne i obywatelskie aktywizowanie – szczególnie w obrębie lokalnych „małych ojczyzn”. Działania te są rozwinięciem, kontynuacją przedsięwzięć realizowanych w ramach „Europejskiego Roku Edukacji poprzez Sport – EYES 2004”, zainaugurowanego przez Parlament Europejski i Radę Unii Europejskiej.

Wędrując po podium
Parafialny Klub Sportowy „Leśny” w realizacji projektu uczestniczył drugi raz. Od początku dostrzeżono zaangażowanie bydgoszczan. W roku 2006, w rankingu organizatorów, klub wyróżniono drugim miejscem w kraju. Tym razem znaleźliśmy się na samym szczycie. Regionalnej, „zwycięskiej” imprezie patronowali: biskup Jan Tyrawa, wojewoda Zbigniew Hoffman, prezydent Bydgoszczy Konstanty Dombrowicz.

Z wdzięcznością
II Bydgoską „Parafiadę” Regionalną realizował Komitet Organizacyjny w składzie: Włodzimierz Goldyszewicz, ks. Kazimierz Małżeński, Piotr Walczak, Krystyna Szeląg, Elżbieta Muchowska, ks. Jerzy Basaj. W charakterze współorganizatorów wystąpili: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Zespół Szkół nr 9, Leśny Park Kultury i Wypoczynku, Rady Osiedli: Leśne oraz Bielawy.

Organizatorzy, poprzez łamy diecezjalnego tygodnika, przekazują serdeczne podziękowanie i gratulacje wszystkim, którzy przyczynili się do niewątpliwego sukcesu „Parafiady” regionalnej. Specjalne pozdrowienia należą się wolontariuszom z UKW i Zespołu Szkół nr 9.

Na podstawie materiałów
Włodzimierza Goldyszewicza

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki