Logo Przewdonik Katolicki

Konferencja w Drohiczynie

ks. Dariusz Frydrych
Fot.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana 25 października w gmachach drohiczyńskiej kurii diecezjalnej oraz Wyższego Seminarium Duchownego konferencja poświęcona budowie, renowacji, wyposażeniu i zabezpieczeniu obiektów sakralnych oraz pozyskiwaniu funduszy Unii Europejskiej wspierających inwestycje w kościołach. Honorowy patronat nad spotkaniem objął bp drohiczyński Antoni...

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się zorganizowana 25 października w gmachach drohiczyńskiej kurii diecezjalnej oraz Wyższego Seminarium Duchownego konferencja poświęcona budowie, renowacji, wyposażeniu i zabezpieczeniu obiektów sakralnych oraz pozyskiwaniu funduszy Unii Europejskiej wspierających inwestycje w kościołach. Honorowy patronat nad spotkaniem objął bp drohiczyński Antoni P. Dydycz, który witając przybyłych gości, podkreślił znaczenie dbałości o dziedzictwo pokoleń wyrażające się m.in. troską o powierzone nam obiekty sakralne.

Organizatorzy skierowali zaproszenie do osób duchownych, odpowiedzialnych za budowę, renowację i ochronę obiektów sakralnych, a więc gospodarzy parafii, wspólnot zakonnych oraz członków diecezjalnych komisji artystyczno-architektonicznych. Celem konferencji było umożliwienie zapoznania się z nowościami technicznymi oraz trendami architektonicznymi i artystycznymi obowiązującymi w Kościele. Tematykę budowlano-konserwatorską poszerzono o istotne zagadnienie: dofinansowanie świątyń i innych budynków sakralnych z funduszy Unii Europejskiej, które zaprezentował mgr inż. Andrzej Grzeszuka.

Na formułę konferencji złożyły się wykłady i prezentacje multimedialne zaproszonych firm. W przerwach pomiędzy wykładami słuchacze mieli możliwość zwiedzenia ekspozycji wystawowych i bezpośredniego zapoznania się z proponowanymi produktami. Z pewnością wszystkie ekspozycje i wykłady wniosły wiele ważnych informacji, nieraz niezbędnych w podjętych pracach remontowo-budowlanych w obiektach sakralnych. Na konferencję przybyli kapłani, członkowie rad parafialnych z terenu diecezji warszawsko-praskiej, łomżyńskiej, białostockiej, siedleckiej i drohiczyńskiej, a także osoby związane z branżą budowlaną i szeroko rozumianą sztuką kościelną.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki