Logo Przewdonik Katolicki

Wybrzeża ciszy

Mirosław Kowalski
Fot.

W czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie 24 kwietnia w koncercie pt. Wybrzeża ciszy wystąpiła bydgoska pieśniarka Barbara Kalinowska. Usłyszeliśmy interpretację wierszy Karola Wojtyły, do których artystka skomponowała muzykę; m.in. Miłość mi wszystko rozwiązała, Ziemia przebiega w oknach,...

W czytelni Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie 24 kwietnia w koncercie pt. „Wybrzeża ciszy” wystąpiła bydgoska pieśniarka Barbara Kalinowska. Usłyszeliśmy interpretację wierszy Karola Wojtyły, do których artystka skomponowała muzykę; m.in. „Miłość mi wszystko rozwiązała”, „Ziemia przebiega w oknach”, „Zatrzymaj na chwilę wzrok”.

Poetycki, refleksyjny koncert był zarazem ostatnim promującym płytę „Wybrzeża ciszy”, którą pieśniarka nagrała w studiu muzycznym Polskiego Radia Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy, przed drugą rocznicą śmierci Jana Pawła II. Wcześniej program przedstawiony był publiczności z Bydgoszczy, Kcyni, Osięcin i Lubrańca.

Dalekie wybrzeża ciszy zaczynają się tuż za progiem
Nie przefruniesz tamtędy jak ptak.
Musisz stanąć i patrzeć coraz głębiej i głębiej,
aż nie zdołasz już odchylić duszy od dna.
Tam już spojrzeń żadna zieleń nie nasyci,
nie powrócą oczy uwięzione.
Myślałeś, że cię życie ukryje przed tamtym Życiem
w głębiny przechylonym.

(Karol Wojtyła, fragment wiersza „Wybrzeża pełne ciszy”)

Barbara Kalinowska urodziła się w Orlu, powiat Radziejów. Jest absolwentką liceum ogólnokształcącego w Lubrańcu i Wyższej Szkoły Pedagogicznej (Instytut Wychowania Muzycznego) w Bydgoszczy. Jej wcześniejszy dorobek fonograficzny stanowią trzy płyty z poezją piewcy Kujaw – Franciszka Becińskiego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki