Logo Przewdonik Katolicki

Podłogi dla wymagających

Magdalena Rak
Fot.

Producenci podłóg biorą pod uwagę wzrost gospodarczy i fakt, że Polakom powodzi się coraz lepiej. Wprowadzając na rynek nowe kolekcje, kuszą nie tyle niską ceną, co jakością. Wiele firm decyduje się na wprowadzenie marek ekskluzywnych. Należą do nich np. znajdujące się na naszym rynku dopiero od marca podłogi Platinum. Wyszukana estetyka Nowe wzory tworzyliśmy z najwyższą...

Producenci podłóg biorą pod uwagę wzrost gospodarczy i fakt, że Polakom powodzi się coraz lepiej. Wprowadzając na rynek nowe kolekcje, kuszą nie tyle niską ceną, co jakością.

Wiele firm decyduje się na wprowadzenie marek ekskluzywnych. Należą do nich np. znajdujące się na naszym rynku dopiero od marca podłogi Platinum.

Wyszukana estetyka
– Nowe wzory tworzyliśmy z najwyższą starannością i precyzją. Postawiliśmy przed sobą zadanie odnalezienia idealnej równowagi pomiędzy najwyższą jakością i wyrafinowanym stylem. Akcentowaliśmy każdy detal. Wyszukana estetyka wzorów wymyka się ogólnym schematom i wyprzedza trendy – mówi Marek Piekarz, kierownik Działu Marketingu firmy Kronopol.

Występujące w sześciu kolekcjach podłogi Platinum dzięki wysokiej jakości wykonania oraz właściwościom technicznym, takim jak klasy ścieralności AC4 i AC5, są produktem dla najbardziej wymagających.

Oprócz klas ścieralności, kolekcje różnią się między sobą grubością, formatem oraz strukturą powierzchni doskonale oddającą charakter poszczególnych gatunków drewna. Zdaniem producenta, cechy użytkowe nowych podłóg mają zapewnić ich trwałość i długi okres żywotności, a nieprzeciętne walory estetyczne pozwalają zaspokoić nawet najbardziej wyszukane gusta.

W tradycyjną jodełkę
Ambiance to kolekcja skomponowana z inspiracji egzotycznymi gatunkami drewna. Dzięki niekonwencjonalnemu kształtowi paneli trudno się oprzeć skojarzeniom z podłogami luksusowych jachtów. Wykorzystanie jako wzorców takich gatunków drewna, jak: jatoba, lapacho, merbau i uzupełnienie ich jasnym jaworem oraz szlachetnym dębem genewa czyni tę kolekcję wyjątkowo atrakcyjną.

Podłogi z tej kolekcji mają grubość 8 mm i klasę ścieralności AC4.

Do wyglądu klasycznych parkietów drewnianych nawiązuje natomiast kolekcja Parquet. Można ją ułożyć w tradycyjny wzór nazywany popularnie jodełką. Parquet to propozycja dla tych, którzy cenią sobie łączenie tradycji z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi.

Excellence w palecie Platinum to natomiast synonim czystej elegancji. Wysmakowane kolory ekskluzywnych gatunków drzew takich, jak: wenge, jesion parzony czy wiąz orientalny, w połączeniu z powierzchnią o podwyższonym połysku, w pełni oddają naturalne piękno drewna.

W kolorze dębu oklahoma
Osoby, dla których prostota w połączeniu z trwałością stanowi optymalne zestawienie, zainteresuje kolekcja Progress. Podłogi z tej linii mają grubość 10 mm. Dostępne są w dwóch całkowicie nowych rodzajach powierzchni, odzwierciedlających pory drewna oraz ręcznie strugane drewno. Kolory jabłoni górskiej, dębów retro, paryskiego i oklahoma idealnie nadają się do nowoczesnych wnętrz.

Linię o najwyższej trwałości i wytrzymałości na ścieranie (klasa AC5) reprezentuje podłoga Massive. Szczególnie nadaje się do miejsc o dużym natężeniu ruchu, a grubość 12 mm daje tej podłodze nieprzeciętną stabilność.

Z największych dostępnych elementów o długości 1845 mm składa się podłoga King Size. Połączenie najwyższej klasy ścieralności (AC5), wytrzymałości oraz rozmiaru sprawia, że King Size doskonale nadaje się do dużych, otwartych przestrzeni. Klasyczne kolory mahoniu i dębu nadadzą każdemu wnętrzu wysmakowanego charakteru.

Dobra dla alergika
Oprócz walorów estetycznych, a szczególnie wrażenia przytulności i ciepła, które daje, zaletą podłogi drewnianej są też jej właściwości: jest izolatorem termicznym i akustycznym. Ważną informacją dla alergików jest zapewne fakt, że nie uczula. Nie dziwi więc, że jest coraz bardziej docenianym elementem wystroju wnętrz.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki