Logo Przewdonik Katolicki

Zmiany, zmiany, zmiany...

Łukasz Kaźmierczak
Fot.

Od 1 stycznia 2007 roku Unia Europejska liczy 27 państw. Tego dnia Wspólnota poszerzyła się o dwa nowe kraje: Rumunię i Bułgarię. Oznacza to, że właśnie te państwa staną się od teraz najbiedniejszymi członkami UE. Do tej pory były nimi Łotwa i druga od końca Polska. Po przyjęciu Bułgarii i Rumunii do UE wspólnota liczy około 490 milionów ludności. Liderem wśród nowo przyjętych...

Od 1 stycznia 2007 roku Unia Europejska liczy 27 państw. Tego dnia Wspólnota poszerzyła się o dwa nowe kraje: Rumunię i Bułgarię. Oznacza to, że właśnie te państwa staną się od teraz najbiedniejszymi członkami UE. Do tej pory były nimi Łotwa i druga od końca Polska.

Po przyjęciu Bułgarii i Rumunii do UE wspólnota liczy około 490 milionów ludności.

Liderem wśród nowo przyjętych członków Unii pozostaje cały czas Słowenia. Od nowego roku, jako pierwsze z dziesięciu przyjętych w 2004 r. do Unii Europejskiej państw, weszła do liczącej obecnie 13 krajów strefy euro. Waluta europejska zajmie miejsce słoweńskiego tolara, który istniał krótko, bo tylko 15 lat – od czasu pierwszego rozpadu dawnej Jugosławii w 1991 roku.

2 stycznia 2007 roku zmienia się także kraj przewodniczący UE. Przez kolejne 6 miesięcy będą nim Niemcy, które ostatni raz przewodniczyły Wspólnocie w pierwszej połowie 1999 roku.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki