Logo Przewdonik Katolicki

Gwiazdka dla misji

Jan Gładysiak
Fot.

Loteria fantowa, aukcja darów, wystawa zdjęć, przekąski i konkursy. Tak wyglądała akcja Misyjna Gwiazdka w salezjańskiej parafii pw. św. Jana Bosko w Poznaniu na Winogradach. Pomysł Misyjnej Gwiazdki narodził się spontanicznie mówi jedna z organizatorek akcji, Agata Bączyk z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Zastanawialiśmy się, jak...

Loteria fantowa, aukcja darów, wystawa zdjęć, przekąski i konkursy. Tak wyglądała akcja „Misyjna Gwiazdka” w salezjańskiej parafii pw. św. Jana Bosko w Poznaniu na Winogradach.

Pomysł „Misyjnej Gwiazdki” narodził się spontanicznie – mówi jedna z organizatorek akcji, Agata Bączyk z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. – Zastanawialiśmy się, jak pomóc misjonarzom, zwłaszcza naszemu znajomemu, ks. Andrzejowi Witoskiemu, który od dwóch lat jest na placówce w Ekwadorze.

W tym roku „Gwiazdkę” zorganizowano po raz drugi (9-10 grudnia). Przez miesiąc parafianie mogli składać dary, które podczas akcji posłużyły jako fanty, oraz przedmioty wystawione na aukcji. Młodzież i dzieci z salezjańskiego Oratorium przygotowały świąteczne kartki i ozdoby choinkowe. Można było również obejrzeć wystawę zdjęć z misji oraz slajdy z placówki misyjnej w Sierra Leone w Afryce. Wolontariusze kwestowali też na misje po każdej niedzielnej Mszy św.

Fundusze uzyskane podczas akcji będą przekazane salezjanom w Ekwadorze. – Na pierwszym miejscu zostaną przeznaczone na budowę wielofunkcyjnej sali, której koszt wynosi ok. 2 tys. dolarów – wyjaśnia ks. Tomasz Bejm SDB, kierownik parafialnego Oratorium.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki