Logo Przewdonik Katolicki

Na srebrnym kobiercu

ks. Józef Warczak
Fot.

Już po raz kolejny, dzięki inicjatywie władz samorządowych gminy Strzałkowo, zorganizowane zostało spotkanie dla małżeństw, które w tym roku przeżywają 25. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa. W tegorocznej uroczystości jubileuszowej wzięło udział 55 par małżeńskich, które ślubowały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską w 1981 roku. Wspólne świętowanie...

Już po raz kolejny, dzięki inicjatywie władz samorządowych gminy Strzałkowo, zorganizowane zostało spotkanie dla małżeństw, które w tym roku przeżywają 25. rocznicę zawarcia sakramentu małżeństwa.

W tegorocznej uroczystości jubileuszowej wzięło udział 55 par małżeńskich, które ślubowały sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską w 1981 roku. Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną w miejscowym kościele parafialnym. Podczas Eucharystii srebrni jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie sprzed 25 lat. W wygłoszonym słowie Bożym ks. Józef Warczak odwołał się między innymi do wydarzeń, które rozegrały się przed 25 laty. W tym kontekście wspomniał o zamachu na Papieża, o śmierci Prymasa Tysiąclecia i wprowadzeniu stanu wojennego. – W tym samym też roku w różnych kościołach naszego dekanatu i gminy stanęliście przy ołtarzu, by powiedzieć sobie „tak” na całe życie i zawrzeć sakramentalne małżeństwo.

Druga część uroczystości odbyła w strzałkowskim Domu Kultury, gdzie małżonkowie otrzymali listy gratulacyjne od władz gminy i życzenia od arcybiskupa Henryka Muszyńskiego. Uroczystość trwała do późnych godzin nocnych, a wspólnym życzeniem jubilatów było, by mogli spotkać się ponownie, w tym samym gronie, na obchodach 50-lecia pożycia małżeńskiego.

Komentarze

Zostaw wiadomość

Komentarze - Facebook

Ta strona używa cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki